zavřít

Začíná ambiciózní Overwatch League, exkluzivním mediálním partnerem se stal Twitch

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Dost možná největší událost esportu je tady. Dnes začíná Overwatch League, a tak nastal nejvyšší čas oznámit streamovacího partnera. Tím je na příští dva roky známá streamovací služba Twitch. Velká smlouva mezi Blizzardem a Twitchem pokrývá exkluzivní mediální práva a partnerství na první dvě sezóny se vším všudy.

První zápas proběhne už dnes, 10. ledna, a sledovat ho můžete na twitch.tv/overwatchleague. Mediální partnerství platí vyjma Číny pro celý svět a vysílat se bude ve třech jazycích: angličtině, korejštině a francouzštině.

Celá smlouva má podle zdrojů Sport Business Daily stát Twitch minimálně 90 milionů dolarů, které teď putují směrem k Blizzardu, respektive celé Overwatch League. Nejde přitom jen o pouhé vysílání zápasů, ale také o vývoj „inovativních odměn“ pro fanoušky. Organizátoři tak budou odměňovat ty nejvěrnější diváky speciálními herními předměty, jak oznámil Blizzard. Detaily či konkrétní příklady se ale teprve dozvíme.

Twitch tímto krokem jen potvrzuje své dominantní postavení na západním trhu, a právě od Overwatch League si slibuje zlepšení postavení na korejském trhu, kde podle BBC vládnou především lokální streamovací služby. Sluší se dodat, že jakkoliv má exkluzivní práva Twitch, poběží vybraná část obsahu i na MLG.com, kterou vlastní sám Activision Blizzard.

První sezóny Overwatch League poběží od ledna do června, následovat budou zápasy playoff v červenci a tentýž měsíc také velké finále. Zápasy se budou fyzicky odehrávat v Kalifornii, konkrétně v Los Angeles v Blizzard Arena – speciálně upraveném prostoru pro velké události a vysílání. Sám Blizzard si nechal prostory nedávno renovovat k obrazu svému a během vysílání z nich na webu overwatchleague.com jistě uvidíte hodně.

O Overwatch League víme už více jak rok, a proto je s podivem, že se muselo na oznámení streamovacího partnera čekat až těsně před začátek ligy. To minimálně v jednom případě zkomplikovalo shánění sponzorů, jak popisuje majitel týmu San Francisco Shock Andy Miller v rozhovoru pro Sports Business Daily: „Upřímně řečeno by se nám sponzoři sháněli snáze, kdybychom jim mohli o distribučních plánech říct třeba před měsícem.“

Miller také připomněl, že už jen samotná účast není nic levného. Podle zdrojů Sports Business Daily vybral Blizzard od všech majitelů týmů dohromady něco kolem 20 milionů dolarů „za účast“. Týmy obecně počítají s návratností investice do pěti let.

Miller to vidí jako investici do budoucnosti, jako maraton, nikoliv sprint: „To je ostatně důvod, proč měl Bobby Kotick zájem spíše o tradiční majitele sportovních týmů s dobrým finančním zázemím, kteří do téhle struktury prostě lépe sedí. Sám věděl, že to je maraton.“

Liga na mobilech

Blizzard před několika dny vydal také novou mobilní aplikaci věnovanou právě Overwatch League. Aplikace je zdarma dostupná pro Android a iOS a najdete v ní prakticky všechno, co byste mohli pro sledování ligy potřebovat.

Skrze aplikaci můžete sledovat aktuální stav jednotlivých týmů a zápasů, sledovat novinky, videa, rozhovory, profily týmů, analýzy zápasů apod. Můžete si nastavit i notifikace a zajistit si, že vám zápas vašeho oblíbeného týmu neuteče.

Opáčko

Za připomenutí možná stojí, že Overwatch League je první velká, globální a profesionální esportová liga založená na týmech z jednotlivých měst napříč Amerikou, Evropou a Asií. Blizzard s ní má ambici prorazit nad rámec tradičních esportů, zprofesionalizovat je a vytvořit komplexní prostředí nejen pro hráče, týmy a jejich majitele, ale i fanoušky.

Členové Overwatch League mají mít standardní smlouvy s garantovaným platem a všemi příslušnými benefity. Ve své podstatě se má stát z Overwatche právě díky Overwatch League regulérní kariérní volba pro širší spektrum hráčů než jen hrstku vyvolených. Více jsme o Overwatch League psali před časem tady.

Tagy: online akční multiplayer FPS kooperace

Zdroje: BBC,tisková zpráva,Overwatch League,Sports Business Daily,Twitch.tv/overwatchleague,MLG

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.