zavřít

Blizzard chce prostřednictvím Overwatch League posunout e-sport na novou úroveň

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Blizzard není v e-sport oblasti žádným nováčkem a Overwatch také není jen obyčejná střílečka. Vývojáři mají s tvorbou her vhodných pro e-sport dlouholeté zkušenosti a Overwatch se chytil způsobem, jako málokterá hra. Ostatně nedávno jsme se dozvěděli, že ve hře je už přes 20 milionů hráčů. Příští rok tak přijde na řadu nově oznámená Overwatch League – profesionální ekosystém pro e-sport a platforma pro všechny hráče pokukující po kariéře profi hráče.

Cílem Overwatch League je vytvořit skutečně komplexní a profesionální prostředí pro týmy i jejich hráče tak, aby se mohla stát z Overwatche pro ty nejlepší hráče regulérní kariérní volba. Jde v podstatě o nový e-sport program, který týmům i hráčům garantuje stabilitu, kariéru a vlastně i fanoušky.

Každý tým bude v Overwatch League reprezentovat konkrétní město a jakmile se se svým týmem dostanete do užšího výběru, máte v lize garantované místo. To mimo jiné znamená regulérní smlouvy pro hráče, v nichž bude jasně definován minimální možný plat, benefity a jiné, pro smlouvy typické věci.

Tím se zajistí stabilita hráčů i týmu tak, aby se mohli všichni soustředit jen na hraní a na nadcházející turnaje. Celé to začne příští rok formou Preseason. V ní budou ověřené hvězdy a ti nejlepší hráči z online žebříčků na „jedné hromadě“, ze které si budou vybírat majitelé týmů. Jakmile se v Preseason dají dohromady týmy, začne Inagural Season.

V ní budou probíhat steamy zápasů mezi jednotlivými týmy každý týden, přičemž prostor mezi zápasy vyplní rekapitulace těch nejlepších zápasů, momentů, příběhy hráčů a další tematický program. Vrcholem pak bude samotný šampionát, kdy se během velkých živých akcí sejdou ty nejlepší týmy a budou soupeřit o přední pozice v celé Overwatch League.

Jestli vám Overwatch opravdu jde a pokukujete po kariéře profesionálního „e-sportovce“ zrovna v něm, nabízí Blizzard jednoduchý návod jak začít. Prvním krokem jsou přední pozice v online žebříčku v módu Competitive. Pak online ligy a následně byste si měli udělat jméno na různých turnajích. Pokud tohle všechno splňujete, budete mít dveře do Overwatch League minimálně pootevřené. Hodně štěstí.

Tagy: online akční multiplayer FPS kooperace BlizzCon 2016

Zdroje: Overwatch League

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.