zavřít

Řady hrdinů v Overwatch rozšiřuje dlouho očekávaný záporák Doomfist

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Letním přírůstkem do Overwatch je dlouho očekávaný a dlouho známý Doomfist. Svým způsobem jsme o něm věděli vlastně už od oznámení hry, kdy se ve vůbec prvním videu přetahovali o jeho rukavici Widowmaker, Reaper, Winston a Tracer. Rukavice, kterou mimochodem také přesouváte jako Payload v Numbani, teď konečně našla svého nositele a Doomfist je tak 25. hrdinou Overwatche.

Nigerijský Doomfist patří mezi hrdiny z kategorie Offensive a jen letmý pohled na jeho schopnosti dává tomhle zařazení za pravdu. Základním útokem Doomfista je malá brokovnice Hand Cannon v jeho levé (té normální) ruce, respektive v kloubech. Co kloub, to jedna hlaveň. Čtyři náboje tak můžete vystřelit najednou, nebo postupně.

Hand Cannon je ale dobrá spíše na krátké vzdálenosti, než že byste lezli třeba Widowmaker do zelí. To se jen tak nestane, ale když na Widowmaker narazíte, můžete ji odpravit několika způsoby pomocí vaší pravé ruky. To je ta, co už normálně nevypadá a na ní má Doomfist svoji „rukavici“.

S její pomocí můžete dát někomu pěstí takovým způsobem, až odletí x metrů dozadu. Říká se tomu Rocket Punch a čím déle schopnost necháte nabíjet, tím silnější bude a tím dál nepřítel odletí. Pokud se navíc letící nepřítel zastaví o zeď, dostane ještě bonusovou dávku poškození. Rocket Punch zároveň ignoruje štíty, tudíž můžete dát Reinhardtovi pěstí bez ohledu na to, jestli má zrovna aktivní štít.

Rising Uppercut pro změnu neodhodí váš cíl dozadu, ale do vzduchu. Nepřítel dostane jednoduše Doomfistovou pěstí takovou ránu, že vyletí několik metrů do vzduchu. To se dá šikovně zkombinovat se schopností Seismic Slam, kdy Doomfist poskočí dopředu a bouchne do země obrovskou silou. To dá nepřátelům poškození, a ještě je to přitáhne k Doomfistovi. V takové chvíli se pak Rising Uppercut vyloženě nabízí.

Overwatch

Z podobného ranku je i ultimátka Meteor Strike, kdy Doomfist vyletí vysoko do vzduchu, jen aby pak dopadl na zem s masivní ránou pravou rukou a velkým poškozením všem, co se mu připletou do cesty. Vývojáři si od Doomfista slibují silného, a především odolného hrdinu, který nebude pobíhat opatrně kolem jako třeba Genji, ale který se pustí do skupinky nepřátel čelem a třeba i přežije.

Jeho pasivní schopností je totiž Best Defense, tedy automaticky vytvářený štít, který funguje na bázi rozdávaného poškození ze schopností. Čím víc poškození nepřátelům dáváte, tím silnější váš dočasný štít je.

Za Doomfista si už můžete zahrát na veřejném testovacím serveru. Kdy se objeví v plné hře zatím Blizzard neuvedl, ale pokud během veřejného tetování nevyplave na povrch nějaký zásadní problém, mohlo by to být možná už příští týden.

Tagy: online akční multiplayer FPS kooperace

Zdroje: Battle.net

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.