zavřít

Longplay – Crusader Kings II #7: jaký otec, takový syn

Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

To, nač pohanské České království čekalo tak dlouho, se konečně stalo. Čeněk Hrabišic, Otec vlasti, Zakladatel národa, Rozsévač svatého semene, se minule konečně poroučel před Perunův stolec. Ve válce i v manželství zažil mnoho úspěchů i nějakou tu porážku (zatracený Unislav!), ale i přes všechny útrapy nakonec Čechy pozvedl v lokální velmoc, která si brousí zuby na pořádnou expanzi. Té už ovšem bude velet jeho syn se vznešeným jménem Hrabiš Hrabišic.

Král Hrabiš I. ale musí čelit několika nepříjemnostem. Zaprvé ho zatím nikdo moc nerespektuje, protože je mladý a nezkušený. A zadruhé se v zemi urodil jeden velmi mocný, velmi ambiciózní velmož jménem Bořijov (Bořivoj) Přemyslovec, který Hrabiše plánuje nahradit jeho mladším bratříčkem Kojatou. Bylo by hezké si to s tím zrádcem vyřídit, ale bohužel jde o jednoho z nejlepších vojevůdců, jaké kdy Čechy poznaly, který navíc ovládá asi tak stejně velké území jako sám král. To znamená, že ještě než se pustíme do dobývání sousedů, musíme vyřešit prekérní domácí situaci.

Navíc se nad slovanskými pohany stahují temná mračna křesťanství. Sice šiřitele víry pravidelně strkáme do vězení i s jejich vtipnými čepičkami, ale západní francké velmoci jsou čím dál tím mocnější, a Čechy jsou bohužel docela na ráně. Čím jsme si to zasloužili, to nevíme: vždyť jen v klidu praktikujeme naši víru, provádíme krvavé oběti a dobýváme Norimberk! Ubohý národe ve středu Evropy, všichni tě šikanují.

Komunikovat s námi v průběhu vysílání můžete přes chat u videa na YouTube

 

Tagy: strategie historická gamesplay longplay

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.