Longplay – Crusader Kings II #7: jaký otec, takový syn
zdroj: Archiv

Longplay – Crusader Kings II #7: jaký otec, takový syn

9. 1. 2018 13:30 | Video | autor: Redakce Games.cz |

To, nač pohanské České království čekalo tak dlouho, se konečně stalo. Čeněk Hrabišic, Otec vlasti, Zakladatel národa, Rozsévač svatého semene, se minule konečně poroučel před Perunův stolec. Ve válce i v manželství zažil mnoho úspěchů i nějakou tu porážku (zatracený Unislav!), ale i přes všechny útrapy nakonec Čechy pozvedl v lokální velmoc, která si brousí zuby na pořádnou expanzi. Té už ovšem bude velet jeho syn se vznešeným jménem Hrabiš Hrabišic.

Král Hrabiš I. ale musí čelit několika nepříjemnostem. Zaprvé ho zatím nikdo moc nerespektuje, protože je mladý a nezkušený. A zadruhé se v zemi urodil jeden velmi mocný, velmi ambiciózní velmož jménem Bořijov (Bořivoj) Přemyslovec, který Hrabiše plánuje nahradit jeho mladším bratříčkem Kojatou. Bylo by hezké si to s tím zrádcem vyřídit, ale bohužel jde o jednoho z nejlepších vojevůdců, jaké kdy Čechy poznaly, který navíc ovládá asi tak stejně velké území jako sám král. To znamená, že ještě než se pustíme do dobývání sousedů, musíme vyřešit prekérní domácí situaci.

Navíc se nad slovanskými pohany stahují temná mračna křesťanství. Sice šiřitele víry pravidelně strkáme do vězení i s jejich vtipnými čepičkami, ale západní francké velmoci jsou čím dál tím mocnější, a Čechy jsou bohužel docela na ráně. Čím jsme si to zasloužili, to nevíme: vždyť jen v klidu praktikujeme naši víru, provádíme krvavé oběti a dobýváme Norimberk! Ubohý národe ve středu Evropy, všichni tě šikanují.

Komunikovat s námi v průběhu vysílání můžete přes chat u videa na YouTube

zdroj: Vlastní

 

Nejnovější články