LongPlay – Crusader Kings II #5: Čeněk Bulharobijec
zdroj: Archiv

LongPlay – Crusader Kings II #5: Čeněk Bulharobijec

18. 12. 2017 13:30 | Video | autor: Redakce Games.cz |

Zatímco uctívači Ukřižovaného se chystají na nějaké svoje svátky, my se spolu s Čeňkem chystáme na válku. Minule totiž nabral náš LongPlay dost turbulentní vývoj. Zatímco si naše kmenové hordy podrobily válkou notně ožvýkaný Norimberk, z drobné spojenecké výpravy na podporu Panonie se vyklubala masivní válka, ve které klíčovou roli hrály české voje. A bohužel, v čele jednoho z nich padl náš druhorozený syn, brilantní stratég a zjevně i brilantní magnet na šípy.

Co hůř, politické vztahy vedly k tomu, že v jednu chvíli proti sobě stanuly armády vedené Čeňkem a jeho prvorozeným synem, toho času vrchním velitelem slezských vojsk. Naštěstí, mír zabránil další rodinné tragédii. Čeněk tedy mezitím zařídil vraždu dvouletého dítěte, ale kdo by se s takovou drobností zaobíral? Pak totiž přišla další válka skrz Panonii, a to s mocným Bulharskem. A byli to opět Češi, kteří s udatně bili v dalekých dálavách, aby jim na hranice nepřijela horda nájezdníků. Válka sice není u konce, ale dá se čekat, že ji vyhrajeme.

Místo toho je tedy na hranicích mocná Franská říše, která si brzy podrobí Bavorsko a pak se začne poohlížet po českém Norimberku… A Čeněk nám stárne a s jeho smrtí se království rozpadne na několik menších celků. Tedy pokud někdo nezačne vraždit mužské následníky… Čeká nás tedy s Čeňkovou předpokládatelnou smrtí nová občanská válka? Získá nakonec české království i Slezsko a stane se evropskou mocností? A udrží si svůj náboženský status nebo v rámci vánoční nálady a hordy katolíků za humny přijme křest?

Komunikovat s námi v průběhu vysílání můžete přes chat u videa na Youtube

zdroj: Vlastní

Nejnovější články