zavřít

LongPlay – Crusader Kings II #3: Čeněk chce být králem!

Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Po týdenním výpadku se vracíme s příběhy českého a stále ještě ne pokřtěného Čeňka Hrabišice v Crusader Kings II. Ten minule sice pokořil Kyjev, ale vzápětí se rozhodl, že není nic, co by český velmož nezvládl a pustil se kvůli Lužicku do křížku s Chazarským chanátem. Ač se to nezdálo být pravděpodobné, po půlroce do Lužicka dokodrcalo pár tisíc naštvaných jezdců a Čeňkovi nakopala… pěchotu. Co hůř, zdánlivě slabí Bavoři se zmátořili a čím dál častěji chodí s nabídkou „nechcete si popovídat o naše pánu Ježiši Kristu, vy smradlaví pohani?“

Nic ale není ztraceno. Čeněk se trochu uklidnil, pořídil si manželku a rozhodl se, že půjde cestou intrik a sňatkové politiky. A občasné vraždy. Takže svého nejstaršího syna zasnoubil s dědičkou menšího území v Polsku, následně s pomocí několika proradných polských dvořanů zosnoval vraždu jejího otce a teď se už jen čeká, až nabytí svazku manželského Čeňkovi přihraje celé území.

Navíc, Čeněk začíná pokukovat po koruně. Možnost zformovat Království české je lákavá a kdo by nechtěl být známý jako Čeněk I. zvaný Veliký? Zvlášť když momentálně je to jen Čeněk Tyran? Jediným problémem je, že Evropa je v téhle době nesmírně turbulentní, Morava pomalu upadá, Avaři transformovali svůj stát, o Bavorech jsme už mluvili a Sasové také vystrkují růžky. Cíl je ale jasný, svatba musí proběhnout, území získat, království vytvořit a především… přežít!

Hrajeme datadisk Charlemagne a k němu především Way of Life, který hodně rozšiřuje RPG složku hry.

Komunikovat s námi v průběhu vysílání můžete přes chat u videa na Youtube

Tagy: strategie historická longplay

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.