GamesPlay – hrajeme parodii na Metal Gear Solid, stealth akci Never Stop Sneakin‘
zdroj: Archiv

GamesPlay – hrajeme parodii na Metal Gear Solid, stealth akci Never Stop Sneakin‘

11. 1. 2018 14:30 | Video | autor: Redakce Games.cz |

Dean Dodrill si nás v roce 2012 získal povedeným akčním RPG Dust: An Elysian Tail a teď se vrací s podobně unikátním a neméně zábavným projektem. Se svojí novinkou Never Stop Sneakin’ debutoval na Switchi a snaží se oslovit nejen fanoušky a znalce série Metal Gear Solid. A dle našeho názoru se mu to daří výborně.

Never Stop Sneakin‘ můžeme popsat jako adoraci a zároveň parodii původního Metal Gear Solid. A jakkoliv je pro plnohodnotné vychutnání hry znalost Kodžimovy série potřeba, bavit se budete i v případě, kdy jste o žádný Metal Gear nikdy nezakopli.

Dodrill tady totiž hází jakékoliv tradiční stealth prvky za hlavu a nabízí něco, co jste asi ještě nehráli. Celou hru ovládáte jen a pouze analogovou páčkou (a občas v menu zmáčknete „A“). Přitom nepřátele podřezáváte, střílíte po nich, házíte různé typy granátů, střílíte z raketometu, hackujete, otevíráte dveře, sbíráte věci, nakupujete perky apod.

Klasickou pestrou stealth hratelnost ale Dodrill společně s designérem Alexem Kainem streamlinoval nevídaným způsobem. Všechno se to dělá samo, ale přitom hra na autopilota nejede. Jak může něco takového fungovat a nabízet zároveň alespoň nějakou výzvu? Jsme rádi, že se ptáte. Odpověď už necháme na Adamovi, který vám Never Stop Sneakin' společně s Patrikem předvede.

Kdybyste se chtěl chlapců během živého vysílání na něco zeptat, využijte k tomu chat na YouTube.

Nejnovější články