Wolfenstein

Wolfenstein

Články

S novým komiksovým bundlem se začtete do příběhů her Bloodborne, Dark Souls nebo Wolfenstein

Humble Bundle je proslulý svými absurdně výhodnými herními balíčky, ale čas od času stejnou formou nabízí třeba vývojový software, různé digitální knihy, a cizí mu nejsou ani komiksy. Těch vzniká na motivy her poměrně dost a některé z nich můžete číst doslova za babku.

Rekapitulace: Sledujte skoro čtyři desítky let pobíjení nacistů v sérii Wolfenstein

Jen málokterý herní titul se může honosit takovým respektem jako Wolfenstein. Tohle jméno stačí zmínit a všichni přikyvují hlavou, že to je jedna z „těch“ her, které se zapsaly do obecné herní historie a nejspíš i té jejich, osobní. Ať už pobíhali po chodbách ve Wolfenstein 3D nebo se řezali s nemrtvým Jindřichem Ptáčníkem v Return to Castle Wolfenstein, „Wolf“ je prostě pojem. Jak šel čas od spartánských 2D začátků se můžete podívat v Rekapitulaci, kterou připravil Honza Vondrášek.

Když zkřížíte Wolfenstein 3D, Doom a moderní hratelnost, dostanete Blade of Agony

Fanoušky retra a dne už zapomenutého umění zabíjení nacistů v reáliích druhé světové války může potěšit modernizovaný pohled na původního Wolfenstein 3D jménem Blade of Agony. Jde o samostatnou hru zdarma, která se odehrává v reáliích Wolfensteina a hraje se trochu víc jako Doom. Základem je rychlá akce, příběh (najdete tu dokonce interaktivní NPC, která vám něco řeknou) a opravdu povedená práce s vizuálním pojetím v grafice Wolfa 3D.

John Carmack odchází z id Softu, bude se plně věnovat Oculus Rift

Konec? Kdepak. Začátek? Taky ne, už to přeci dávno začalo. John Carmack své síly s Oculus Rift spojil už letos v srpnu, kdy se stal CTO, čili šéfem přes technologie ve firmě zaměřené na vývoj a produkci VR brýlí. Tehdy však Carmack nadále působil jako formální šéf technologického týmu v id Software, přestože v jednom ze svých tweetů tehdy jasně zdůraznil své pracovní priority: Oculus > id Software > Armadillo. Dnes už to však neplatí a z rovnice si můžete vyškrtnout id Software (Armadillo ale vlastně také).

Film Wolfenstein napíše a natočí scénárista Silent Hillu

A už tu máme zase herní film. Tentokrát byste asi nečekali, že má k zfilmování už docela blízko Castle Wolfenstein. Kdy (a jestli vůbec) se začne natáčet, se zatím ještě pořádně neví, ale film už má svého scénáristu, což je krok dobrým směrem. A scénárista to není vůbec špatný, je jím Roger Avary. Podílel se na scénáři pro Pulp Fiction, Beowulf, Killing Zoe a ke spoustě dalších filmů. Napsal také scénář k jednomu z těch povedenějších filmů podle her, Silent Hillu. To by nemuselo dopadnout špatně, ne? Avary bude film navíc ještě režírovat.

Provokativní Wolfenstein mod: Vzpoura v Osvětimi

Téma holocaustu a prastará FPS Wolfenstein, to by mohla být v rámci boje za hyperkorektnost výbušná kombinace, kdyby se jí nechopil šikovný izraelský modder Doomjedi. Ten od roku 2007 vyvíjí modifikaci Sonderkommando Revolt spolu se skupinou Team Raycast a první díl z plánované trilogie (přijde ještě Varšavské povstání a Treblinka) by měl vyjít 1. ledna 2011.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
21. srpna 2009
Recenze