Wipeout 2048

Wipeout 2048

Články

Vyhlášení vítěze exkluzivní 20th Anniversary verze konzole PlayStation 4

Oslavy 20. výročí od zahájení prodeje konzole PlayStation v Japonsku nikomu neunikly. Sony si pozornost zajistila oznámením kusově velmi omezené výroční edice konzole PlayStation 4, tematicky stylizované do šedých barev původního PSX. Nejenom fanoušci PlayStation zatoužili mít výroční PS4 doma, ale získat ji rozhodně nebylo jednoduché, protože zájem zjevně výrazně převýšil nabídku. Ve spolupráci se Sony jsme však jednomu z vás umožnili výroční edici konzole získat v soutěži. Stačilo odpovědět na několik jednoduchých otázek a doufat, že se na vás usměje štěstí. 

Tvůrci Wipeoutu se zformovali v novém studiu

Sony měla a pořád má svých vlastních first party studií velkou spoustu. Jedni z nejstarších a nejúspěšnějších byli přitom Sony Liverpool, dříve známí jako Psygnosis. Mají za sebou několik povedených her, ale ta nejikoničtější je bez debat futuristická závodní akce WipeOut. Stejně jako WipeOut, i Sony Liverpool to táhli s PlayStationem od jeho počátků. Není to tak dávno, co Sony studio zavřela, ale vývojáři se teď vrátili coby nezávislé studio Firesprite a už pracují na nové hře.

PlayStation Vita je dobře navržená mašina na hraní a stačí to

Normální lidi se vyspí dvakrát, nadšenci už jen jednou a po necelém roce od uvedení handheldu 3DS se dočkáme dalšího launche videoherního hardwaru. A jestliže už minulý rok se okolo 3DS rozhořela velká a vleklá diskuse o tom, má-li vůbec cenu, aby dál vznikala specifická herní zařízení do kapsy, když máme všechny ty tablety a chytré telefony, tak letos bude v souvislosti s PS Vita ještě delší a bouřlivější. Respektive, ono už to vlastně je dlouhé a bouřlivé, přestože handheld ještě není na trhu.

Zombíci ve WipEout 2048? Nemrtví nikdy neumírají...

Chystaná závodní hra WipEout 2048 bude pro mnohé čerstvé majitele handheldu PS Vita tutovou koupí, protože je to prostě WipEout se vším všudy a hraje se výborně, jak jsem se nedávno na vlastní oči přesvědčil. Jedna věc však hře bude chybět při launchi zcela určitě. Není to nic kritického. Jedná o herní mód zvaný ZOMBIE, který byl do hry připravován, ale nakonec byl odložen. Pravidla hry v tomto módu jsou/byla jednoduchá – mělo jít o „nekonečnou“ jízdu, jejímž cílem bylo přežít útoky dotírajících zombie vznášedel tak dlouho, jak to jen jde.

Jak se hraje na PlayStation Vita - hry, které stojí za hřích

Stále výkonnější vnitřnosti mobilních telefonů a tabletů určitě producentům handheldů pár vrásek nadělaly, ale kšeft pořád zjevně mají a nějaký ten čas mít pořád budou. Proto nemá v tuto chvíli cenu rozebírat smysl existence handheldů a dokonce ani jejich vyhlídky do budoucnosti. Zaměřím se jen a pouze na to, jak vypadají a hrají se vybrané tituly z první vlny, která příští rok v únoru doprovodí na trh chystaný handheld PlayStation Vita. Pokud jste poslouchali tento Fight Club #54, tak totiž víte, že jsem minulý týden strávil celý jeden den v Londýně hraním řady chystaných PS Vita her.

Video ukázky z PS Vita her v čele s Uncharted: Golden Abyss

Hlavní hvězdou letošní Tokyo Games Show byl chystaný handheld PlayStation Vita, o kterém víme, že se v JPN začne prodávat 17. prosince, na akumulátor vydrží 3-5 hodin, nebude mít regionální zámek pro hry (importéři radujte se) a budete k němu potřebovat paměťovku, protože v sobě nenese žádný úložný prostor. Hardware je však jedna věc, tou druhou je software, který rozhoduje o úspěchu a neúspěchu každé herní mašinky. A ani v tomto ohledu PS Vita nedělá vrásky na čele.

Bleskovky

  • 25. 12. 2017 - 29. března dojde k vypnutí online serverů pro hry WipEout HD, WipEout HD Fury, WipEout 2048, EyePet, EyePet Move Edition, EyePet & Friends, Killzone 2, Killzone 3, Knack’s Quest a Gravity Rush 2.

Hodnocení Metacritic:
79/100