Wipeout Omega Collection

Wipeout Omega Collection

Články

Srpen s PS Plus vás odstřelí, Games with Gold sází na Gears of War a Forzu

Letní prázdniny se překlopily do své druhé poloviny, máme tady nový měsíc a s ním i nálož her z konzolového předplatného. PlayStation Plus si pro vás na srpen připravilo jednu sniperskou klasiku a závodní kolekci, Games with Gold pro Xbox se drží na svém písečku a přidává nějaké ty dungeony.

Retro GamesPlay – hrajeme závody Wipeout

První Wipeout (nebo wipE’out“, chcete-li) nám představil vizi futuristických závodů, kterou jsme reálně ani skoro po 25 letech nezvládli naplnit. Hra se nicméně odehrává v roce 2052, takže pořád máme nějaký ten čas k dobru. V kluzáku musíte zvítězit v antigravitační závodní lize, na výběr přitom je z různých pilotů, týmů i vybavení, které má pomáhat vašemu stylu jízdy.

Best of 2017: nejlepší závodní hra

Loni jsme si povzdechli nad absencí největších velikánů tohoto žánru v podobě Gran Turismo a Need for Speed a letos bychom byli možná radši, kdyby byli opět na seznamu pohřešovaných. Zatímco Gran Turismo Sport zklamalo skalní fanoušky silnou orientací na online multiplayer, Need for Speed: Payback zpackala skvělou hratelnost vážně přehnanými, do hry zasahujícími mikrotransakcemi. Rok 2017 byl naštěstí pro závodní hry velice plodný, alespoň tedy v oblasti nástupců jiných zavedených značek, kteří se vyšvihli do pětice nejlepších závodních her.

Wipeout se vrací s 4K remasterem trojice her v rámci Omega Collection pro PS4

Pokud vám chyběly futuristické adrenalinové závody Wipeout, při kterých začnete ze simulované rychlosti slzet, tím spíš, pokud vás v multiplayeru všichni předjedou, mám pro vás dobrou zprávu. Hned tři hry se vrátí v rámci remasteru Wipeout Omega Collection pro PS4 a PS4 Pro – Wipeout HD z PS3, její rozšíření Fury a 2048 z Vity.

Bleskovky

  • 28. 3. 2018 - Dnes vyšel bezplatný PSVR update pro WipEout Omega Collection. (+ video)

  • 11. 12. 2017 - Video: Začátkem příštího roku vyjde bezplatný update pro Wipeout Omega Collection, který přidá podporu PlayStation VR.

  • 12. 6. 2017 - Britský žebříček prodejnosti 23. týdne roku 2017: 1. WipEout: Omega Collection, 2. Tekken 7, 3. DiRT 4.

  • 12. 5. 2017 - Obrazem: S krabičkou hry Wipeout Omega Collection zavzpomínáte na časy, kdy frčely PSX hry.

  • 2. 5. 2017 - Vývoj Wipeout Omega Collection je oficiálně dokončen.

  • 31. 3. 2017 - Wipeout Omega Collection dorazí do Evropy 7. června s cenovkou 1049 Kč.

Hodnocení Metacritic:
85/100