Wipeout Omega Collection

Wipeout Omega Collection

Články

Srpen s PS Plus vás odstřelí, Games with Gold sází na Gears of War a Forzu

Letní prázdniny se překlopily do své druhé poloviny, máme tady nový měsíc a s ním i nálož her z konzolového předplatného. PlayStation Plus si pro vás na srpen připravilo jednu sniperskou klasiku a závodní kolekci, Games with Gold pro Xbox se drží na svém písečku a přidává nějaké ty dungeony.

Retro GamesPlay – hrajeme závody Wipeout

První Wipeout (nebo wipE’out“, chcete-li) nám představil vizi futuristických závodů, kterou jsme reálně ani skoro po 25 letech nezvládli naplnit. Hra se nicméně odehrává v roce 2052, takže pořád máme nějaký ten čas k dobru. V kluzáku musíte zvítězit v antigravitační závodní lize, na výběr přitom je z různých pilotů, týmů i vybavení, které má pomáhat vašemu stylu jízdy.

Best of 2017: nejlepší závodní hra

Loni jsme si povzdechli nad absencí největších velikánů tohoto žánru v podobě Gran Turismo a Need for Speed a letos bychom byli možná radši, kdyby byli opět na seznamu pohřešovaných. Zatímco Gran Turismo Sport zklamalo skalní fanoušky silnou orientací na online multiplayer, Need for Speed: Payback zpackala skvělou hratelnost vážně přehnanými, do hry zasahujícími mikrotransakcemi. Rok 2017 byl naštěstí pro závodní hry velice plodný, alespoň tedy v oblasti nástupců jiných zavedených značek, kteří se vyšvihli do pětice nejlepších závodních her.

Wipeout se vrací s 4K remasterem trojice her v rámci Omega Collection pro PS4

Pokud vám chyběly futuristické adrenalinové závody Wipeout, při kterých začnete ze simulované rychlosti slzet, tím spíš, pokud vás v multiplayeru všichni předjedou, mám pro vás dobrou zprávu. Hned tři hry se vrátí v rámci remasteru Wipeout Omega Collection pro PS4 a PS4 Pro – Wipeout HD z PS3, její rozšíření Fury a 2048 z Vity.

Vyhlášení vítěze exkluzivní 20th Anniversary verze konzole PlayStation 4

Oslavy 20. výročí od zahájení prodeje konzole PlayStation v Japonsku nikomu neunikly. Sony si pozornost zajistila oznámením kusově velmi omezené výroční edice konzole PlayStation 4, tematicky stylizované do šedých barev původního PSX. Nejenom fanoušci PlayStation zatoužili mít výroční PS4 doma, ale získat ji rozhodně nebylo jednoduché, protože zájem zjevně výrazně převýšil nabídku. Ve spolupráci se Sony jsme však jednomu z vás umožnili výroční edici konzole získat v soutěži. Stačilo odpovědět na několik jednoduchých otázek a doufat, že se na vás usměje štěstí. 

Tvůrci Wipeoutu se zformovali v novém studiu

Sony měla a pořád má svých vlastních first party studií velkou spoustu. Jedni z nejstarších a nejúspěšnějších byli přitom Sony Liverpool, dříve známí jako Psygnosis. Mají za sebou několik povedených her, ale ta nejikoničtější je bez debat futuristická závodní akce WipeOut. Stejně jako WipeOut, i Sony Liverpool to táhli s PlayStationem od jeho počátků. Není to tak dávno, co Sony studio zavřela, ale vývojáři se teď vrátili coby nezávislé studio Firesprite a už pracují na nové hře.

Bleskovky

  • 28. 3. 2018 - Dnes vyšel bezplatný PSVR update pro WipEout Omega Collection. (+ video)

  • 11. 12. 2017 - Video: Začátkem příštího roku vyjde bezplatný update pro Wipeout Omega Collection, který přidá podporu PlayStation VR.

  • 12. 6. 2017 - Britský žebříček prodejnosti 23. týdne roku 2017: 1. WipEout: Omega Collection, 2. Tekken 7, 3. DiRT 4.

  • 12. 5. 2017 - Obrazem: S krabičkou hry Wipeout Omega Collection zavzpomínáte na časy, kdy frčely PSX hry.

  • 2. 5. 2017 - Vývoj Wipeout Omega Collection je oficiálně dokončen.

  • 31. 3. 2017 - Wipeout Omega Collection dorazí do Evropy 7. června s cenovkou 1049 Kč.

ORIGINÁL

Wipeout 2048
Wipeout 2048
Závodní
PSP
2012 - Blíže neurčeno
WipEout HD
8/10
WipEout HD
Závodní
PlayStation 3
září 2008
Hodnocení Metacritic:
85/100