Warface
Věková dostupnost

Warface

Články

Free-to-play střílečka Warface od Cryteku zavítá i na konzole

Vzpomínáte na online střílečku Warface od tvůrců Crysis? Vyšla před nějakými čtyřmi lety na PC, je stále free-to-play a za tu dlouhou dobu její obsah značně nabobtnal. Kdysi dokonce vyšla na Xbox 360, ale moc dlouho se tam kvůli Microsoftu neohřála. Nyní to Crytek zkusí znovu, tentokrát na aktuální generaci konzolí.

Xbox 360 verzi střílečku Warface nezařízl Crytek, ale Microsoft

Nečekaná zpráva o zrušení X360 verze free to play střílečky Warface od Cryteku má nakonec naprosto logické vysvětlení. Po prvotním mlžení nakonec z Cryteku vypadlo, že zrušení Xbox 360 verze není rozhodnutí německé firmy, nýbrž Microsoftu. Právě Microsoft je (byl) totiž vydavatelem Warface na Xboxu a Cryteku nezbývalo nic jiného, než jeho rozhodnutí akceptovat a doufat, že se alespoň část hráčů přesune k hraní PC verze hry.

Crytek překvapivě ukončuje podporu Warface pro X360

Ani ne po roce od optimistického vydání konzolové verze své free-to-play střílečky Warface se Crytek rozhodl ji zase zrušit. V oznámení na Facebooku mluví o postupném omezování podpory Warface pro Xbox 360, která definitivně vyhasne k 1. únoru 2015. Momentálně se už do hry nemohou zaregistrovat žádní noví hráči. O statusu a osudu původní PC verze hry se prohlášení nezmiňuje, ale její hráči se snad obávat nemusí.

Další update pro střílečku Warface stočí boj s Blackwoodem na Sibiř

Zamýšlený masivní úspěch (a podpora nalomeného finančního zdraví celé firmy) se s vydáním zdarma hratelné střílečky Warface od Cryteku nedostavil. Počáteční úspěch hry v Rusku se zatím nedaří napodobit ve zbytku světa, ale Crytek se nevzdává, svému graficky povedenému projektu věří a snaží se hru zatraktivnit novým obsahem - v tomto konkrétním případě má podobu nové kooperativní mise na Sibiři, která dále rozvine příběh (?!!) hry a zároveň nabídne nové mapy i nepřátele.

Podle nových spekulací je vývoj Homefront: The Revolution v ohrožení

Crytek zatím výraznější potíže oficiálně nepřiznal, ale informace o problémech od neoficiálních zdrojů přibývají každý den. Firma se podle řady zdrojů potácí ve finančních problémech, o kterých jsme vás informovali tady a tady. A podle dalších nepotvrzených informací třeba anglický Crytek (dříve Free Radical) nejen že přichází o zaměstnance, ale ti zbývající jednoduše přestali pracovat na Homefront: The Revolution a jsou doma.

Crytek je prý na pokraji bankrotu, mluvčí firmy problém popírá

Překvapivé spekulace přichází z německého Gamestaru, který uveřejnil článek (bohužel je k dispozici jen v placené verzi) o tom, že Crytek balancuje nad propastí krachu. Důvodem jsou údajně problémy s přechodem firmy na vývoj free to play her, mizerné prodeje CryEngine licence a z finančního hlediska katastrofální vývoj Ryse: Son of Rome.

Bleskovky

  • 15. 8. 2018 - Byla spuštěna Early Access verze hry Warface pro PS4. Plná verze vyjde 18. září.

  • 2. 7. 2018 - Free-to-play střílečka Warface dorazí v srpnu na PS4 a Xbox One.

Hodnocení Metacritic:
62/100