Volcanoids

Volcanoids

Články

Steam vyzdvihuje ve svých výročních statistikách Kingdom Come, Beat Saber, DayZ, nebo třeba Factorio

Sice už si musíme zvykat na psaní nového čísla nového roku, ale ještě nějakou dobu se budeme setkávat s hodnotou 2019 v různých souhrnech a statistikách. Steam vypracoval pět kategorií, ve kterých poukazuje na nejvýdělečnější a nejhranější hry loňského roku, mezi kterými nechybí české novinky i stálice.

Český survival Volcanoids se provrtal na Steam v předběžném přístupu

A je tu třetí česká hra vydaná v průběhu ledna. Po plné verzi metroidvanie Feudal Alloy a early accessu tycoonu Transport Services se hlásí ke slovu další neméně zajímavý počin Volcanoids od českého studia Volcanoid. Hra je ve vývoji přes rok, přičemž zhruba polovinu této doby byla dostupná zdarma v pre-alpha verzi. Nyní je odhodlaná zaujmout mnohem širší publikum v předběžném přístupu na Steamu.

Česká hra Volcanoids vás posadí do obřího obrněného vrtáku

Je cosi šíleně uspokojivého na nedotknutelném útočišti uprostřed zkázy a nebezpečí. Přesně tenhle příjemný pocit ve mně vzbuzuje ohromný vrták v české hře Volcanoids, protože onen vrták zároveň slouží jako vaše mobilní základna a ochrana proti apokalypse. V článku vás čeká úvodní trailer a podrobnosti o chystaném předběžném přístupu.

Volcanoids: Česká survival hra s razicím štítem v hlavní roli

Zakrtkovat! Legendární hláška z československého televizního seriálu Návštěvníci najde trefné využití i v případě survivalu Volcanoids. Zakrtkovat! Namísto VAZ 2121 se do země začne zahrabávat steampunková vrtná souprava a během chvíle zmizí v nitru ostrova. Jedině tak unikne žhavé lávě z vybuchující sopky, a jedině tak se dostane k technologiím a materiálům nutným pro další vylepšování. Pohled na stroj, který se s elegancí tisícitunového skokana do vody noří do země, aby se po vynoření rozložil na mobilní základnu, mě při prezentaci naplňuje dětským úžasem a nadšením. Není to však to jediné, co tým Tomáše Rampase se zkušenostmi ze Space Engineers připravuje.