Česká hra Volcanoids vás posadí do obřího obrněného vrtáku
zdroj: tisková zpráva

Česká hra Volcanoids vás posadí do obřího obrněného vrtáku

12. 11. 2018 13:38 | Video | autor: Václav Pecháček |

Je cosi šíleně uspokojivého na nedotknutelném útočišti uprostřed zkázy a nebezpečí. Přesně tenhle příjemný pocit ve mně vzbuzuje ohromný vrták v české hře Volcanoids, protože onen vrták zároveň slouží jako vaše mobilní základna a ochrana proti apokalypse. V článku vás čeká úvodní trailer a podrobnosti o chystaném předběžném přístupu.

Za projektem stojí lidé se zkušenostmi ze Space Engineers v čele s Tomášem Rampasem, takže aktivity jako výroba nových udělátek pro váš vrták a přežívání v nehostinném prostředí by tu měly být zvládnuté tak nějak automaticky. Ale pokud vím, ve vesmíru jste nemohli ťafnout robota krumpáčem přímo do hlavy, což ve Volcanoids naštěstí jde.

zdroj: Archiv

Jestli si chcete o hře přečíst první poslední, odkážu vás na rozsáhlé preview Pavla Dobrovského. Ve zkratce bych to shrnul nějak takhle: vybuchla sopka, svět je totálně zdevastovaný a vy máte svůj vrták, kterým se můžete pohybovat na povrchu i pod ním, těžit materiály, craftovat a postupně všechno vylepšovat. A bude tu i příběh, nejen bezcílný survival.

Early access se chystá na leden příštího roku a už teď se můžete zapsat do alfy, která vám umožní hru testovat o něco dřív v o něco rozbitější verzi. Ještě před eventuálním plným vydáním by do hry měla přibýt spousta prvků, z nichž nejzásadněji zní asi multiplayer, a to jak PvP, tak kooperační. K duhu přijde i podpora modů nebo verze pro Linux a Mac.

Nejnovější články