zavřít

Česká hra Volcanoids vás posadí do obřího obrněného vrtáku

Windows

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Je cosi šíleně uspokojivého na nedotknutelném útočišti uprostřed zkázy a nebezpečí. Přesně tenhle příjemný pocit ve mně vzbuzuje ohromný vrták v české hře Volcanoids, protože onen vrták zároveň slouží jako vaše mobilní základna a ochrana proti apokalypse. V článku vás čeká úvodní trailer a podrobnosti o chystaném předběžném přístupu.

Za projektem stojí lidé se zkušenostmi ze Space Engineers v čele s Tomášem Rampasem, takže aktivity jako výroba nových udělátek pro váš vrták a přežívání v nehostinném prostředí by tu měly být zvládnuté tak nějak automaticky. Ale pokud vím, ve vesmíru jste nemohli ťafnout robota krumpáčem přímo do hlavy, což ve Volcanoids naštěstí jde.

Jestli si chcete o hře přečíst první poslední, odkážu vás na rozsáhlé preview Pavla Dobrovského. Ve zkratce bych to shrnul nějak takhle: vybuchla sopka, svět je totálně zdevastovaný a vy máte svůj vrták, kterým se můžete pohybovat na povrchu i pod ním, těžit materiály, craftovat a postupně všechno vylepšovat. A bude tu i příběh, nejen bezcílný survival.

Early access se chystá na leden příštího roku a už teď se můžete zapsat do alfy, která vám umožní hru testovat o něco dřív v o něco rozbitější verzi. Ještě před eventuálním plným vydáním by do hry měla přibýt spousta prvků, z nichž nejzásadněji zní asi multiplayer, a to jak PvP, tak kooperační. K duhu přijde i podpora modů nebo verze pro Linux a Mac.

Tagy: sci-fi survival

Zdroje: tisková zpráva,PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.