Space Engineers

Space Engineers

Články

Nejhranější české hry na Steamu

Tisíce hráčů tráví čas v Kingdom Come: Deliverance

Steam vyzdvihuje ve svých výročních statistikách Kingdom Come, Beat Saber, DayZ, nebo třeba Factorio

Sice už si musíme zvykat na psaní nového čísla nového roku, ale ještě nějakou dobu se budeme setkávat s hodnotou 2019 v různých souhrnech a statistikách. Steam vypracoval pět kategorií, ve kterých poukazuje na nejvýdělečnější a nejhranější hry loňského roku, mezi kterými nechybí české novinky i stálice.

Na evropském udílení cen CEEGA bodovali Češi i Slováci

CEEGA, neboli Central & Eastern European Game Awards, neboli ceny her z regionů střední a východní Evropy, znají své vítěze. Ti byli oznámeni v pátek v polské Poznani v rámci konference herního průmyslu a ať už jste Češi, nebo Slováci, můžete se radovat. Každý z těchto států si odnáší nějaká prvenství.

Redakční anketa: 15 nejlepších českých her

Máme rádi české hry. Rádi o nich informujeme, rádi je hrajeme, a tak nás napadlo, že by nebylo od věci zjistit, které z nich jsou u nás v redakci ty nejopěvovanější. Každý z nás dal dohromady vlastní žebříček deseti nejoblíbenějších her. Šest vzniklých žebříčků jsme následně porovnali, obodovali a vytvořili z nich jeden redakční výběr toho nejlepšího, co nám za svou historii dala česká scéna.

Space Engineers jsou konečně tady, a dokonce na víkend zdarma

Jak už jsme slavnostně informovali, český sandboxový survival Space Engineers po víc než pěti letech opouští předběžný přístup a stává se hotovou hrou, i když vývoj rozhodně není u konce. Plná cena hry (17 eur) vám měsíční rozpočet určitě nezruinuje, ale pokud jste ohledně její zábavnosti na vážkách, můžete si ji do neděle zahrát zdarma.

Český sandboxový survival Space Engineers po pěti letech opouští early access

Češi si se svými hrami dávají opravdu na čas. DayZ bylo v různých typech předběžného přístupu přes pět let, Kingdom Come to také trvalo několik let, Medieval Engineers před dvěma dny oslavili čtvrtý rok v early accessu a Space Engineers z něj příští týden vystoupí po víc než pěti letech. A máme prý očekávat velké změny.

Bleskovky

  • 6. 4. 2014 - Hned tři české hry jsou aktuálně v Top 10 nejprodávanějších hrách na Steamu: Space Engeneers, DayZ a Euro Truck Simulator 2. (Díky za upozornění, Tomáš Duda)