Valkyria Chronicles Remastered

Valkyria Chronicles Remastered

Články

Best of 2016: Nejlepší remaster & HD remake

Remastery a HD remaky bývají často vnímané jako zlozvyk dnešní doby, protože v mnoha lidech vyvolávají dojem, že se jim někdo snaží prodat hru, kterou už mají. Ne, že by se to některým distributorům nelíbilo, ale hlavní smysl mají remastery her pro ty, kteří se k původnímu titulu nedostali, a nehodlají si shánět starý hardware, řešit kompatibilitu apod. Remasterované tituly mohou sloužit i jako osvěta, jak dřív vypadaly herní mechaniky, a stejně tak i důkaz toho, že ne všechny staré hry musí být nutně zastaralé. Podtrhují to i nejlepší remastery roku 2016.

Zápletka Valkyria Chronicles Remastered umí být až nepříjemně blízká skutečnosti

Znovuoživení skvělého hybridu tahové strategie a realtime akčního RPG Valkyria Chronicles pokračuje po PC verzi Remasterem pro PlayStation 4. Pro hru od Segy, která navzdory svým kvalitám nezaznamenala na PS3 výraznější finanční úspěch, jde o vítanou možnost, jak získat druhou mízu. Tím spíš, že herní systém je stále originální a svou neotřelostí atraktivní. A nejenom herním systémem, nýbrž i zápletkou o válečném konfliktu, co se až nápadně podobá skutečné 2. světové...

Remasterovaná verze skvělé strategie Valkyria Chronicles vyjde v květnu

Remasterovaná verze Valkyria Chronicles vychází na PS4 17. května v digitální i krabicové verzi. Fyzické balení hry nabídne krom hry dvaatřicetistránkový art book a oboustranný plakát velikosti A3. SEGA u příležitosti oznámení data vydání zveřejnila i nový trailer o fiktivním konfliktu, připomínajícím druhou světovou válku, ve kterém se děj povedené strategie odehrává.

Na jaře vyjde pro PS4 remasterovaná edice taktického RPG Valkyria Chronicles

Po letech čekání se taktického RPG Valkyria Chronicles dočkali hráči na PC a toto jaro dorazí hra i na PlayStation 4, kde vyjde ve své remasterované edici. Příznivci taktických RPG a alternativních příběhů z minulosti se tak mohou těšit na vyprávění velmi volně inspirované událostmi druhé světové války a na vylepšenou grafickou stránku letité, avšak stále kvalitní RPG strategie.

Přehled lednových recenzí na Games.cz

První měsíc roku za námi, což je ideální příležitost ohlédnout se za tím, co jsme tento měsíc na Games.cz recenzovali, a jak nás ten či onen titul zaujal. Tradiční povánoční sucho se letos nekonalo a byť se leden nedá v žádném případě srovnávat s neuvěřitelně nabitým podzimem, bylo i přesto do čeho píchnout a co hrát. V průběhu ledna jsme nakonec recenzovali patnáct her napříč všemi žánry a čerstvě skončené vánoční sezóně navzdory se mezi nimi nachází hry původu nezávislého, ale též "velké" hry od renomovaných studií.

PC verze strategie Valkyria Chronicles vyjde už za týden a navíc s balíkem DLC v základní ceně

Kdyby se mě někdo zeptal na nejlepší hry uplynulé konzolové generace, bez váhání mezi ně zařadím Valkyria Chronicles. Vlastně, kdyby se mě někdo ptal na soupis nejlepších her, které se mi kdy dostaly do rukou, asi by mezi nimi tahle osobitá strategie rovněž nechyběla. Proto jsem rád, že se do líté války pustí už brzy i hráči na PC. Nedávno oznámená PC verze totiž vyjde už 11. listopadu.

Bleskovky

  • 8. 3. 2016 - Valkyria Chronicles Remastered vyjde 17. května.

  • 26. 1. 2016 - Video: Gameplay záběry z PS4 titulu Valkyria Chronicles Remastered, který míří na evropský trh.

ORIGINÁL

Valkyria Chronicles
8/10
Valkyria Chronicles
Akční, RPG, Strategie
PC, PlayStation 3
31. říjen 2008
Hodnocení Metacritic:
84/100