Valhalla Hills

Valhalla Hills

Články

Tvůrci původních Settlers vydali vikinskou strategii Valhalla Hills

Vikinská strategie Valhalla Hills od původních tvůrců Settlers také tuto kultovní strategii připomíná, jak po vyzkoušení early access verze naznal Adam v tomto článku. A jestli lze to samé říci o celé - hotové hře, už teď můžete zkoumat společně s námi, protože včera (2. prosince) hra ve verzích pro Windows, Mac a na Linux oficiálně vyšla. Tvůrci dokončení a vydání hry podtrhují infantilním a vlastně i docela vtipným videem z castingu na animovaného Vikinga, jaké by nevytvořil snad ani David Cage... Krom toho také tvůrci u příležitosti vydání své dílo hráli a živě to přenášeli na Twitchi.

Dojmy z hraní Valhalla Hills potvrzují, že jde o nástupce Settlers

Také se vám stýská po starých Settlerech? Po roztomilé grafice a snadno pochopitelné, leč zároveň komplexní hratelnosti se spoustou herních systémů? Výborně, tak pozor: Valhalla Hills zatím není "nová Settlers hra", ale mohla by se jí stát, protože až na pár inovací nabízí v podstatě tu samou hratelnost. A není se čemu divit - hra vyšla nedávno v programu předběžného přístupu na Steamu a mají ji na svědomí někteří z tvůrců, kteří se podíleli na vývoji The Settlers 2 a Cultures.

Vývojářský deníček strategie Valhalla Hills ukazuje svého domácího Vikinga

Vikinská strategie Valhalla Hills se žánrově odkazuje k druhým Settlers, ostatně sdílí s nimi šéfa designu Thomase Häusera. Momentálně se nachází v early access verzi a v prvním velkém vývojářském deníčku představuje základní herní prvky a to humornou formou. Tedy humornou z pohledu vývojářů, osobně bych řekl, že na stereotypu o podivném německém humoru něco bude…

Valhalla Hills chce být novodobými Settlers ve vikinském prostředí

Další malý projekt z německých luhů a hájů oznámil Daedalic Entertainment, který zastřešuje nový projekt malého týmu Funatics jménem Valhalla Hills. Ta se, jak název naznačuje, točí kolem vikinského prostředí a stylizace, která na sebe ovšem bere poněkud parodický styl, v němž nechybí rohaté přílby. Žánrově jde o ryze budovatelskou strategii ve stylu Settlers 2, ke kterým se ostatně i tvůrci odkazují. Není divu, protože na Valhalla Hills pracuje Thomas Häuser, někdejší šéf designu právě druhých Settlerů.

Bleskovky

  • 5. 1. 2017 - Constructor HD vyjde v únoru. Valhalla Hills Definitive Edition, Syberia 3 i Vikings: Wolves of Midgard dorazí v březnu.

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Datum recenze:
14. prosince 2015
Recenze