Urtuk: The Desolation

Urtuk: The Desolation

Články

Slovenské RPG Urtuk vyšlo v plné verzi. Stanete se mutantem

Čekají vás brutální tahové bitvy

Dojmy: Urtuk: The Desolation ukojí váš hlad po obtížné, svobodné strategii

Urtuk vás uvede do děje zhruba tímto scénářem: Jste vězeň. Někdo vás vysvobodil. Snažíte se utéct. Chytili vás. Musíte bojovat. Zvítězíte. Utíkáte dál. A samozřejmě bojujete dál. Sice okamžitě poznáte, že se pořád ještě jedná o early access a dojem z hraní je hodně omezený, ale ono to vlastně ani moc nevadí. Hned vám vysvětlím, proč.

Slovenské tahové RPG Urtuk: The Desolation má před sebou rok v předběžném přístupu

Urtuk, uprchlý vězeň, se stal obětí výzkumu, který by jednoho dne mohl zachránit lidstvo. Ale zatím mu jen ubližuje, pozměňuje ho a zabíjí. I Urtuk umírá a jeho denním chlebem je cestovat temným světem a hledat lék na svou nemoc. Naštěstí se přidá k bandě dobrodruhů a společně si prosekají cestu k vítězství. Ale dost možná při tom sami padnou.

Slovenské tahové RPG Urtuk zahajuje předběžný přístup

Česká herní produkce se ve světě zvládá prosadit, zajímavé projekty ale vznikají i na sousedním Slovensku. O taktickém RPG Urtuk: The Desolation jsme psali už před dvěma lety, příjemně stylizovaný projekt od slovenského nezávislého studia Mad Sheep teď míří do předběžného přístupu na itch.io.

Slovenské RPG Urtuk: The Desolation chce zaujmout tahovými souboji a temným světem

Slovenské vývojářské studio Mad Sheep Games nepatří mezi známé stálice herní scény, ale mohlo by na sebe upoutat chystaným RPG Urtuk: The Desolation. Nedávno oznámená hra je projektem dvojice vývojářů a zaměřuje se na tahové souboje a prozkoumávání světa s možností zapnout permanentní smrt a udělat tak hru výrazně obtížnější.