zavřít

Slovenské tahové RPG Urtuk zahajuje předběžný přístup

Windows MAC Linux

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Česká herní produkce se ve světě zvládá prosadit, zajímavé projekty ale vznikají i na sousedním Slovensku. O taktickém RPG Urtuk: The Desolation jsme psali už před dvěma lety, příjemně stylizovaný projekt od slovenského nezávislého studia Mad Sheep teď míří do předběžného přístupu na itch.io.

Žánrově v sobě Urtuk skrývá jak prvky RPG, tak i survivalu kombinovaného s taktickými tahovými souboji na velkých mapách. Využívat v nich můžete schopnosti svých hrdinů spolu s interaktivním prostředím. Kampaň vzniká s pomocí procedurálního generování, které vám přihraje tu nové vybavení, tu dalšího parťáka do boje.

Urtuk je jméno hlavního hrdiny, který uprchne z podezřelého sanatoria, kde mocnosti provozují medicínské experimenty na běžných lidech. On sám je nakažený smrtelnou chorobou, která se s každým dnem zhoršuje, a po svém útěku se vydává najít léčbu.

Zasazením nejde o klasické fantasy, nenarazíte ani na mýtické bytosti, ani na kdovíjak mocnou magii. Před mnoha staletími svět obývali obři, kteří koexistovali spolu s lidmi, než byli vyhubeni během velké války. Z kostí vymřelých obrů se ale povedlo extrahovat jakousi životní esenci, která by mohla být klíčem k léčbě Urtukovy choroby – až na to, že ji prapůvodně zřejmě způsobila.

Urtuk: The Desolation si můžete vyzkoušet na serveru itch.io za příspěvek 15 dolarů v momentální 25% slevě. Oproti dva roky starým obrázkům nastavuje o poznání temnější atmosféru, která naznačuje, že vás v jeho světě nic dobrého nečeká. Kromě kvalitního taktického RPG, samozřejmě.

Tagy: akční RPG

Zdroje: itch.io

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.