Total War: Warhammer
Věková dostupnost

Total War: Warhammer

Články

Počítačové hry inspirované deskovkami: Vzácný jev, který budeme vídat častěji

Světy počítačových a stolních her se čím dál tím víc prolínají. Stolní hry mají ve zvyku adaptovat videohry a učí se vedle papíru, kartonu, dřeva a plastu používat i digitální technologie. Zároveň vznikají digitální adaptace deskovek a spousta videoher čerpá inspiraci pro své mechanismy z deskových a karetních her. Tento vztah se bude čím dál tím víc prohlubovat, ale dočkáme se někdy doby, kdy budou vznikat videohry inspirované konkrétními stolními tituly?

Tvůrci Warhammeru z Games Workshop konečně začínají chápat kouzlo deskových her

O tom, že Games Workshop nejsou jen figurky, barvičky a Warhammer, ale také deskové hry (samozřejmě ze světa Warhammeru), je následující exkurz. Ale pozor! Nebude nás zajímat vousatá historie her, které už dávno neseženete, ale naopak se vrátíme jen pár let zpátky, abychom prozkoumali, jaký je u GWčka aktuální „state-of-the-art“.

Kouzlo Total War: Warhammeru II aneb Jak jsem se přestal bát

Kdo se chce seznámit s Tolkienem, stačí mu k přečtení vlastně jedna knížka. Harryho Pottera slupnete klidně k večeři. Na Star Wars si stačí vyhradit víkend, během kterého absolvujete těch pár podstatných filmů. Star Trek pochopíte během série a kapitána Picarda si pak vyvěsíte na plakátu v pokoji. Ovšem co s Warhammerem? Je tu „čtyřicítka“, do níž můžete (a budete) pronikat nekonečně dlouho, protože megalomanství je pro ni synonymem. Jenže zatímco v jejím případě budete chtít hlavně knížky, v případě fantasy Warhammeru je tu neskutečně skvělý Total War, který dokáže pohltit i úplného neznaboha.

5 žroutů času, které jsem si zakázal hrát

Svět je plný úchvatných počítačových her, což je pro nás, hráče, samozřejmě požehnání – ale vážou se s tím i určité problémy, zvlášť pro profesionální novináře, kteří by se měli orientovat v pokud možno co největším počtu různých titulů. Není tak úplně záhodno nechat si jediným žroutem času pohltit tisíc hodin ročně, i kdyby to byla ta nejlepší hra všech dob. A tak jsem si kombinací introspekce a sebeovládání musel pět her, které bych jinak hrál 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, dočista zakázat.

Total War: Warhammer II přidá krásnou elfku, babku v brnění a rozzuřené seveřany

Když se v Tolkienovi perou elfové s elfy, je z toho vždycky velké haló. „Zabíjení rodných!“ řve hystericky Mandos a uvaluje strašnou kletbu na celý jeden národ včetně těch, co ani netasili meč, pěkně dle principu kolektivní viny. Elwing radši rovnou skáče do moře. To svět Warhammeru takovéhle skrupule v žádném případě nepěstuje. Vznešení elfové a jejich temní bratranci se řežou pravidelně a s radostí, a to je ústředním tématem nového DLC pro Total War: Warhammer II.

Spekulace se potvrdily, Total War: Warhammer II v lednu rozšíří nemrtví faraoni

Už od pradávna se tradovalo, že kdo se vloupá do pyramidy, riskuje kletbu králů. Hloupé povídačky, řekli si vykradači hrobů, a víte co? Většinou měli pravdu a jejich rouhačská aktivita se jim velice vyplatila. Jenže temní elfové z nového traileru na Total War: Warhammer II takové štěstí neměli. Místo zaprášených zlatých figurek a šperků je překvapilo něco tajemného a smrtícího. Něco, co propůjčilo název novému DLC jménem Rise of the Tomb Kings.

Bleskovky

  • 24. 5. 2016 - Právě teď vyšla plná verze hry Total War: Warhammer.

DLC

Total War: Warhammer - Realm of the Wood Elves
Total War: Warhammer - Realm of the Wood Elves
Strategie
PC, MAC
8. prosinec 2016
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
86/100
Datum recenze:
19. května 2016
Recenze