The Swapper

The Swapper

Články

Sony kompenzuje hráče za výpadek PSN a předvádí PS4 hitovky roku 2015

DDoS útokem způsobené Vánoční výpadky PlayStation Network a Xbox Live si Sony a Microsoft za rámeček nedají a bylo jasné, že firmy přijdou s jistou formou kompenzace. Sony se tak dle očekávání uchýlila k prodloužení služby PlayStation Plus pro všechny hráče, kteří ji měli aktivní 25. prosince. Mezi aktivní uživatele PS+ se při tom počítají hráči s předplacenou službou i s bezplatným zkušebním obdobím. Pokud splňujete dané podmínky, dočkáte se pěti dnů PlayStation Plus navíc.

Herní festival GameDay vysvětlí tvorbu her nováčkům a přiveze tvůrce The Swapper

Stejně jako v minulých letech bude i letos součástí festival animovaného filmu v Třeboni s názvem Anifilm zajímavá herní akce s názvem GameDay, která dle tiskové zprávy „návštěvníky nechá nahlédnout do kuchyně českých i zahraničních herních tvůrců a umožní jim vyzkoušet si to nejzajímavější z připravovaných novinek.“ GameDay se koná v pátek 9. a v sobotu 10. května, vstup je zcela zdarma a v článku se dozvíte bližší informace o programu, jehož součástí je třeba přednáška tvůrce parádní hry The Swapper.

Best of 2013: Nejlepší plošinovka

Rok 2013 byl na kvalitní plošinovky úrodný jako Martovo pole na mrtvé revolucionáře. Čili dobrý. Zapuzený žánr se definitivně vrátil před oči hráčů a jestli něčemu vzkříšená scéna pomohla, pak určitě pravdě o nehynoucí nápaditosti herních autorů. Kdo má o moderních platformovkách alespoň elementární přehled, ví že to s dnešními hrami není tak zlé. Stačí si jen lépe vybírat a tu a tam odvrátit zrak od hlavního proudu. Od všech 3D akcí a vůbec takového toho sériového klišé. Jen tak objevíte herní nápady, o kterých jste dosud neměli tušení.

Ve Swapper odhalíte tajemství plastelínové vesmírné stanice

Marek Král se o 2D puzzle plošinovce The Swapper jednou jedinkrát, a to už docela dávno, zmínil ve svém Nezávislém rozcestníku, protože tato hra od finského studia Facepalm Games vyhrála jednu z kategorií v rámci soutěže IndiCade. Nyní je čas se o The Swapper zmínit znovu a trošku detailněji, protože tvůrci oznámili, že se jejich titul objeví během jara na Steamu a vydali k tomu sice krátké, ale pěkné video.

Nezávislý rozcestník – středověk neskončil, prach leží dál

Tak jak dnes? Sekat do masa, rozbíjet nepřátelům zbroj a stříkat krev? Stárnout ve hře a přemýšlet o smyslu lidského bytí? Skákat z plošinky na plošinku a… zametat prach? Hrát si s festivalovými perlami? Nebo si povídat o jedné tak trochu jiné věžovce? Možnosti tu jsou – jenom se rozhodnout.