The Night of the Rabbit
Věková dostupnost

The Night of the Rabbit

Články

Best of 2013: Nejlepší adventura

Herní průmysl funguje v pravidelných vlnách, které rok co rok přicházejí a odcházejí. Loňský rok s sebou nepřinesl pouze novou generaci konzolí a GTA V, ale také renesanci jednoho z nejtradičnějších herních žánrů vůbec. Skrze crowdfunding a německé vývojáře jsme se letos mimo jiné dočkali i obrody adventur všech podob a tvarů. Záplava klenotů to byla až tak intenzivní, že jsme si skoro každý týden mohli vybírat hned z několika kousků a zvolit nejlepší pětici bylo takřka nemožné.

Demovečer: vyzkoušejte akční závody Gas Guzzlers Extreme a adventuru The Night of the Rabbit

Při večeru se nám tu sešly hratelné ukázky dvou osmičkových her. Žánrově jsou nesourodé, ale z fleku vám doporučím obě dvě – nejenom na základě našich recenzí, ale čistě osobně. Pokud máte náladu na poněkud klidnější herní zážitek s mírně mysteriózním přesahem, doporučím vám na Steamu stáhnout demoverzi výborné adventury The Night of the Rabbit.

Adventurní speciál: kreslená nádhera v Night of the Rabbit

Původně pod názvem The Rabbit’s Apprentice vznikala v uplynulých měsících v německém studiu Daedalic další klasická, ručně malovaná point-and-click adventurka, která brzy vyjde pod názvem The Night of the Rabbit. Člověk, který za hrou stojí, bude patrně pro drtivou většinu z vás neznámý, ale o tom, že umí, nás už dokázal přesvědčit před dvěma lety. Pokud jste ještě nehráli nezávislou adventurku A Stitch in Time, upalujte si ji na oficiální stránky pořídit nebo si alespoň zahrajte rozsáhlé demo.

Night of the Rabbit se tváří pohádkově, ale podtext je temný

Nenechte se ve vlastním zájmu zmást dětinským vzezřením a pohádkovou grafikou. The Night of the Rabbit od adventurních specialistů z Daedalic se možná tváří pohádkově, ale v podtextu na nás chce vychrlit témata, která nejsou příliš sluníčková. První pořádný trailer na hru, který si pusťte v článku, vás o tom ostatně přesvědčí velmi názorně.

Kouzelná adventura Night of the Rabbit vyjde i s CZ texty

Adventura s králíkem v názvu a šarmem doslova přetékající kreslenou grafikou, nevím, nevím, jak moc to pro vás, jako kované drsoně, bude zajímavé. Pro nás slečinky ale ano, hlavně proto, že The Night of the Rabbit má být doposud největší a nejvíce ambiciózní projekt, na kterém adventurní specialisté z Daedalic (série Deponia) pracovali. Nehledě na to, že graficky hra vypadá roztomile, ale zápletka odhaluje docela vážné náznaky, že zas tak odlehčené dílko plné cukrblíků to nebude.

Daedalic chystá The Rabbit’s Apprentice, adventuru o magii

Adventur není, tak říkajíc, nikdy dost.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
75/100
Datum recenze:
3. června 2013
Recenze