Adventurní speciál: kreslená nádhera v Night of the Rabbit
zdroj: Archiv

Adventurní speciál: kreslená nádhera v Night of the Rabbit

18. 5. 2013 17:30 | Preview | autor: Petr Ticháček |

Původně pod názvem The Rabbit’s Apprentice vznikala v uplynulých měsících v německém studiu Daedalic další klasická, ručně malovaná point-and-click adventurka, která brzy vyjde pod názvem The Night of the Rabbit. Člověk, který za hrou stojí, bude patrně pro drtivou většinu z vás neznámý, ale o tom, že umí, nás už dokázal přesvědčit před dvěma lety. Pokud jste ještě nehráli nezávislou adventurku A Stitch in Time, upalujte si ji na oficiální stránky pořídit nebo si alespoň zahrajte rozsáhlé demo.

Finanční chudobnost autorů z ní sice sálá každým coulem, ale herní bohatství dokáže pukliny v rozpočtu stoprocentně zatmelit. I proto jsem rád, že její autor Matt Kempke dostal úžasnou šanci vytvořit svůj další projekt pod křídly profesionálního studia, aby jeho talent dostal také jaksepatří švihácký „outfit“.

Než se ale po 29. květnu pustíte do hraní The Night of the Rabbit, podívejte se na na videopreview sestříhané ze záběrů, které jsme pořídili vloni v srpnu na Gamescomu. Tehdy nám Matt předvedl hratelnou verzi hry v celé její kráse a především se rozpovídal o jejím vývoji a osvětlil některá zásadní designérská rozhodnutí.

...

Mimo jiné se nám také zmínil, jak si českých fanoušků adventur váží, a možná právě proto se v Daedalic rozhodli z vlastní iniciativy a na vlastní náklady do hry vyrobit české titulky. To věru není úkaz často vídaný. Teď už jen zbývá jedenáct dní počkat, jestli se hra skutečně vydaří, a pak se německým vývojářům koupí hry odvděčit. Třeba pak pro nás přeloží do češtiny i své další budoucí projekty.

A na závěr tradiční okénko do blízké budoucnosti. Čas sice letí jako bláznivý, ale náš adventurní speciál ani zdaleka nekončí. Ještě před E3 se na Games dočkáte videorozhovoru s vývojáři, kteří se rozhodli obdarovat Drahou Ester Amnesií.

V rámci našeho adventurního speciálu sledujte dále:

Videopreview Odkaz Sherlocka Holmese
Videopreview hororovky Lucius
Adventurní speciál: Charles Cecil o Broken Sword 5 (v CZ i ENG verzi)
GC 2012: upoutávka na adventurní videospeciál
Adventurní speciál: videopreview Chaos on Deponia
Adventurní speciál: videopreview Jack Keane 2
Adventurní speciál: making of Secret Files 3
Adventurní speciál: představení first person hororu Asylum
Adventurní speciál: herecký koncert Ellen Page v Beyond: Two Souls
Adventurní speciál: jak se hraje Beyond: Two Souls

Nejnovější články