The Last of Us Remastered
Věková dostupnost

The Last of Us Remastered

Články

Říjnové PS Plus nabídne The Last of Us a baseball

Máme tady konec měsíce, ke kterému neodmyslitelně patří oznámení her z konzolového předplatného na ten následující. Xbox One se zatím nevyjádřil, PlayStation 4 naproti tomu přichází s nabídkou, která je napůl skvělá a napůl poněkud menšinová. Ale čím víc her ve vaší knihovničce, tím líp, ne?

Trvalo to dlouho, ale počínaje dneškem si konečně můžete změnit název svého PSN účtu na PS4

Hráči po možnosti změnit název svého účtu na PlayStationu volají už roky a od října loňského roku napjatě očekávají, kdy se slibovaná funkce konečně spustí. Došlo k tomu z noci na dnešek. Pokud nejste spokojení se svou přezdívkou onlinového účtu PSN, kterou jste si zvolili před dávnými roky a od té doby změnili svůj styl, už vám nic nebrání ve změně. I když, pár překážek by tu vlastně bylo.

Remasterování her má smysl, současní majitelé konzolí většinou původní verze nehráli

Jako ohraná deska zní debaty kolem remasterovaných edic her pro nové konzole. Jedním z nejpomýlenějších argumentů je „proč bych si měl tu samou hru kupovat dvakrát?!“ Odpověď je jasná – remasterované verze jsou určené pro velké fanoušky a pro hráče, co neměli možnost hrát hru, když vyšla pro konzole předchozí generace. Potvrzují to třeba vývojáři z Naughty Dog v kontextu vydání povedené Uncharted: The Nathan Drake Collection.

PS4 update s funkcí suspend/resume vyjde už zítra

Jeden z nejočekávanějších firmware updatů pro konzoli PlayStation 4 od toho, který zprovoznil Share Play, vyjde už zítra 26. března. Díky updatu se tak po roce a půl od vydání PS4 dočkají majitelé konzole možnosti uspat konzoli s rozehranou hrou a následně pokračovat ze stejného místa. Známe to přeci všichni, dostali jsme se za polovinu ukrutně obtížné pasáže (například v Bloodborne), když najednou musíme nutně odběhnout, protože jdeme pozdě do práce nebo školy.

Dokument o historii Naughty Dog odhaluje tajemství úspěchu tvůrců Uncharted nebo The Last of Us

Videa doprovázející jubilea vydavatelských firem nebo studií bývají většinou ódou na dokonalost otců zakladatelů, známých designérů a samozřejmě i her. Bývají spíše nudná a nezajímavá. Ne tak v případě padesátiminutového dokumentu o vzniku a dosavadní historii studia Naughty Dog, které se proslavilo hrami jako Crash Bandicoot, Uncharted, Jak and Daxter nebo The Last of Us. Samozřejmě, že následující záběry obsahují spoustu chvalozpěvů, ale zároveň jde o zajímavou sondu nejenom do historie Naughty Dog, nýbrž i vývoje her v uplynulých třech dekádách. Pokud vás hry nezajímají jenom jako zdroj zábavy, ale rádi se díváte i za oponu, nebudete rozhodně necelé hodinky času litovat.

Obsahové balíčky pro multiplayer The Last of Us hýří zoufalou brutalitou

The Last of Us nebyla jen o strhujícím příběhu Joela a Ellie. Multiplayer se ukázal být jako překvapivě zábavná variace na týmové střílečky z pohledu třetí osoby. Spíše než pobíhání drsných vojáků totiž multiplayer připomíná zoufalé zápasy přeživších, kteří použijí cokoliv po ruce, aby vydrželi zase o den déle. A Naughty Dog právě multiplayer rozšiřuje skrze několik DLC balíčků.

Bleskovky

  • 26. 10. 10:37 - PlayStation 4 zřejmě zrychluje načítání některých her

  • 11. 4. 2015 - Na evropský trh se v příštím týdnu dostane aktualizovaný výhodný bundle konzole PS4 s hrami Bloodborne, The Last of Us Remastered a The Order 1886.

  • 5. 3. 2015 - Tento týden nabízí evropský PS Store slevu na The Last of Us: Remastered (25€), herní sérii Final Fantasy a mnoho dalších her.  

  • 2. 3. 2015 - Amazon nabízí bundle konzole PS4 s hrami Infamous Second Son, Killzone Shadow Fall a The Last of Us Remastered.

  • 15. 1. 2015 - Nejprodávanější exkluzivity roku 2014 na anglickém trhu: 1. DriveClub, 2. The Last of Us Remastered, 3. Halo: The Master Chief Collection.

  • 23. 12. 2014 - Adam Boyes (šéf Sony pro vztahy s vydavateli a vývojáři) se stal tajným Santou a daroval konzoli PS4 s hrami Destiny, Dragon Age: Inquisition, Assassin's Creed Unity a The Last of Us Remastered.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
95/100
Hodnocení čtenářů:
85/100
Datum recenze:
6. srpna 2014
Recenze