The Elder Scrolls Renewal: Skywind

The Elder Scrolls Renewal: Skywind

Články

Ambiciózní fanouškovský mod Skywind vypadá jako profesionální remake milovaného Morrowindu

Modifikace Skywind má své kořeny v roce 2012, ale až do roku 2015 šlo o snahu „pouze“ portovat The Elder Scrolls III: Morrowind do enginu The Elder Scrolls V: Skyrim. Dnes jde o plnohodnotnou předělávku, o vytvoření celé hry úplně od základů, jednoduše o kompletní remake, který vypadá snad ještě lépe, než kdyby se do něj oficiálně pustila Bethesda.

Morrowind v enginu Skyrimu vypadá krásně, ale mod Skywind hned tak nečekejte

Beyond Skyrim, Morrowind: Rebirth, Skyblivion a Skywind jsou všechno velmi ambiciózní projekty aktivní komunity kolem série The Elder Scrolls. Tvůrci milují staré díly, které by si zároveň rádi zahráli v nové grafice s moderními systémy. Bethesda se zatím k remasterům a remakům nemá, takže je to na fanoušcích. Ti, kteří léta pracují na Skywindu (předělávce Morrowindu v enginu Skyrimu), odhalili další plody svojí práce.

Návrat do Morrowindu v modifikaci Skywind se možná blíží

Skywind, fanouškovský projekt mající za cíl převést svět Morrowindu do enginu Skyrimu, se dost možná blíží dokončení. Naznačuje to aspoň větička v popisu pod novým trailerem: „Morrowind si brzo vzpomene, nač zapomněl.“ Klíčové slovíčko je samozřejmě „brzo“. Vývojáři ovšem zároveň dle svého vyjádření hledají nové posily, takže všichni musíme krotit vzrušení… ale nové video je aspoň velice pěkné.

Předělávky Oblivionu a Morrowindu do enginu Skyrimu předvádí pokrok v nových videích

Sympatické fanouškovské projekty Skyblivion a Skywind, předělávající Oblivion a Morrowind do enginu a vůbec technologií Skyrimu. O obou projektech jsme vás už několikrát informovali a ani aktuální dvojice videí není zřejmě poslední zprávou, kterou o obou iniciativách na Games uvidíte. Vývoj se táhne, protože ani na jedné hře nepracuje Bethesda, nýbrž parta nadšených amatérů a dobrovolníků z různých koutů světa.

Předělávka Morrowindu Skywind předvádí nové modely a hezčí lokace

Fanouškovský projekt Skywind, kombinující Morrowind s technickou stránkou Skyrimu, je zase o kousek blíž k vydání. Kdy se téhle předělávky dočkáme zatím neví asi ani tvůrci, ale čekání vyplňují trailery, které ukazují průběžný pokrok ve vývoji modu. Ten nejnovější stále nenabízí ucelený pohled na kompletní hru, ale zaměřuje se na lokace, postavy a objekty, u kterých udělali vývojáři za poslední měsíce největší pokrok.

Video ze Skywindu předvádí pokrok za uplynulý rok a hledá novou krev

Existují modifikace drobné, velké, ale také megalomanské. A do poslední kategorie rozhodně spadá i Skywind – snaha o převedení světa Morrowindu do enginu Skyrimu. Do dokončení projektu vzniklého z iniciativy TESRenewal ale ještě zbývá spousta práce a především je třeba řada nadšených specialistů. A právě i k nalákání lidí slouží nové video – v pořadí již čtvrtý vývojářský deníček, který tak vedle představení dosavadního pokroku vyzývá ke spolupráci.