The Banner Saga 3

The Banner Saga 3

Články

Fight Club #388: Koření musí proudit!

Zatímco Adam s Šárkou si užívali herní nirvány (a možná i pracovního očistce) v Kolíně nad Rýnem, na Gamescomu, my jsme usedli v klubovně Fight Clubu ve složení Lukáš Grygar, Václav Pecháček, Jirka Svák a Aleš Smutný. Ten měl dvě hlavní témata. Podívali jsme se samozřejmě na novinky a zajímavosti z Gamescomu, ale také si zrekapitulovali sérii Banner Saga, kterou každý z nás hrál či hraje.

Nové hry, které vyjdou v tomto týdnu

Letní slunce nevysušuje jen nám známý fyzický svět, ale svým způsobem může i za sucho na poli her. Ale i v této nepříznivé době vychází slibné kousky, které tentokrát zastupuje na pohled krásný, příběhově závěrečný díl jedné ságy s prapory. Nostalgikové mohou zavzpomínat na modrého panáka bez bodlin, nespavci se projdou svými sny a nebojsové to nandají zombiím ve vesmíru. Více už v dalším videu od Honzy Vondráška.

The Banner Saga 3 – dojmy z hraní

Spustím hru na Steamu. Párkrát zmáčknu escape, objeví se menu, a za chvíli už mě vítá úvodní video. Stačí prvních pár tónů hudby, několik chraplavých slov, chvilkový pohled na rozervanou krajinu, a moje nálada se radikálně mění. Z veselého očekávání hry, kterou jsem vyhlížel dva roky, ve stažené hrdlo, když si uvědomuju, jak beznadějně se jeví osud mých oblíbených postav. The Banner Saga 3 ve mně zvládá probouzet emoce jako málokterá hra. Rád se s vámi podělím o dojmy z prvních tří kapitol preview verze.

GamesPlay – The Banner Saga 3 (preview verze)

Melancholické završení severské trilogie The Banner Saga se vetřelo do Vaškova výběru nejočekávanějších her roku, a tak je skvělé, že se k němu dostáváme s pořádným předstihem. Sice vám až do vydání 24. července můžeme ukázat jen první tři kapitoly, ale i na nich se dají krásně demonstrovat tahové souboje, nádherný umělecký styl a působivá, depresivní atmosféra.

Pozor na koně – mají vlastní agendu. Trailer na The Banner Saga 3 připomíná rasu Horseborn

The Banner Saga 3 znamená konec. Konec dlouhého příběhu, který se zrodil počátkem roku 2014. Konec dobrodružství, které hráče zavedlo z dalekého severu až na jih, do posledního svobodného města. A možná i konec celé lidské rasy, a nejen jí. V temnotou obléhaném útočišti Arberrang vedle lidí a obřích varlů stojí i kentaury připomínající rasa Horseborn, a právě jí se věnuje nový trailer.

The Banner Saga 3 vyjde v červenci

Severská RPG trilogie The Banner Saga se uzavře už letos v létě. To víme od ledna, kdy o přesunu z prosince na léto psal Vašek. Vývojáři se teď ale konečně pochlubili konkrétním datem vydání, a tak je jasné, že The Banner Saga 3 si zahrajeme 24. července, a to téměř na všech platformách.

Bleskovky

  • 16. 7. 2020 - Xbox Game Pass rozšíří Yakuza, Grounded nebo třeba Carrion

  • 5. 12. 2018 - Začíná beta Eternal Arena pro The Banner Sagu 3, kde si můžete upravovat mapy, vytvářet vlastní pravidla a soupeřit v nich s ostatními hráči.

  • 19. 8. 2018 - 323. číslo EDGE nejlépe ohodnotilo The Banner Saga 3 a Hollow Knight (9/10), nejhůře dopadl titul Radio Hammer Station (5/10).

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
82/100
Datum recenze:
26. července 2018
Recenze