zavřít

Google testuje mobilní předplatné Play Pass

Android

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Apple svůj systém herního předplatného Apple Arcade představilo v březnu, což přirozeně nemohlo zůstat bez odezvy druhého významného provozovatele mobilního obchodu. Odpovědí Googlu je podle všeho Play Pass, který se Apple Arcade konceptuálně velmi podobá. Jen si ho místo jablíčkových produktů budete moct předplatit na Androidu.

Google Play Pass Google Play Pass Google Play Pass

Podle serveru Android Police je Play Pass už testován ve vybraných zemích. Za měsíční poplatek 4,99 dolaru dostanete neomezený přístup k aplikacím a hrám zcela bez reklam i mikrotransakcí. Kompletní nabídka má pokrýt stovky aplikací, herní knihovna obsahuje třeba Stardew Valley, Limbo, Star Wars: Knights of the Old Republic nebo Monument Valley.

V plánu je také levnější rodinné předplatné přístupné z vícero účtů, podobně jako nabízí třeba Netflix. Oproti Apple Arcade se nesoustředí jen na hry, ale i na prémiové aplikace, třeba na editaci fotek nebo videa.

Android je nicméně proslulý pirátstvím a neochotou uživatelů za aplikace platit, zůstává tedy otázkou, nakolik to program předplatného může změnit. Google svůj Play Pass zatím oficiálně ani neoznámil, konkrétní detaily i cena se tedy mohou ještě změnit.

Google Play Pass Google Play Pass Google Play Pass

Tagy: mobilní hry předplatné

Zdroje: Android Police

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.