Google testuje mobilní předplatné Play Pass
zdroj: Archiv

Google testuje mobilní předplatné Play Pass

5. 8. 2019 14:25 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Apple svůj systém herního předplatného Apple Arcade představilo v březnu, což přirozeně nemohlo zůstat bez odezvy druhého významného provozovatele mobilního obchodu. Odpovědí Googlu je podle všeho Play Pass, který se Apple Arcade konceptuálně velmi podobá. Jen si ho místo jablíčkových produktů budete moct předplatit na Androidu.

Google Play Pass  zdroj: Archiv Google Play Pass  zdroj: Archiv Google Play Pass zdroj: Archiv

Podle serveru Android Police je Play Pass už testován ve vybraných zemích. Za měsíční poplatek 4,99 dolaru dostanete neomezený přístup k aplikacím a hrám zcela bez reklam i mikrotransakcí. Kompletní nabídka má pokrýt stovky aplikací, herní knihovna obsahuje třeba Stardew Valley, Limbo, Star Wars: Knights of the Old Republic nebo Monument Valley.

V plánu je také levnější rodinné předplatné přístupné z vícero účtů, podobně jako nabízí třeba Netflix. Oproti Apple Arcade se nesoustředí jen na hry, ale i na prémiové aplikace, třeba na editaci fotek nebo videa.

Android je nicméně proslulý pirátstvím a neochotou uživatelů za aplikace platit, zůstává tedy otázkou, nakolik to program předplatného může změnit. Google svůj Play Pass zatím oficiálně ani neoznámil, konkrétní detaily i cena se tedy mohou ještě změnit.

Google Play Pass  zdroj: Archiv Google Play Pass  zdroj: Archiv Google Play Pass zdroj: Archiv

Nejnovější články