Limbo
Věková dostupnost

Limbo

Články

Limbo vás pravděpodobně vyděsí i na nových konzolích

Logická plošinovka Limbo, která vyšla už v roce 2010, se asi chystá i na nové konzole. Černobílá hra od studia Playdead vyšla původně už pro Xbox 360, aby se následně dostala na PC, PlayStation 3, PlayStation Vita, Linux a iOS zařízení. A stejně jako se FEZ postupně objevil na téměř všech platformách, mohlo by se i Limbo podívat na nové konzole. Informace o možném portu pro Xbox One sice zatím není oficiální, ale vychází z webu korejské ratingové organizace, jak informuje Joystiq.

První informace o pokračování indie hitu Limbo

Dánové z Playdead sklidili za své parádní Limbo zasloužený, i když možná trošku nečekaný, úspěch. Komerční i kritický. Byli by tedy hloupí, kdyby se na něm nepokoušeli stavět svůj další titul, ať už to má být přímé pokračování, nebo spíše rozvedení konceptu ustaveného v Limbo v kontextu jiného žánrového pojetí či celku. A hloupí, to kluci z Playdead opravdu nejsou.

Indie hry za rok 2011, které nesmíte minout

Kdo v minulém roce sledoval nezávislou herní tvorbu, tomu musela nezávislá pětice v Best of 2011: Nejlepší indie (nezávislá) hra připadat jako pokus o vtip. Pochopitelně, že jsme vybírali z toho nejlepšího – zavděčit se tím všem je však nemožné. A tak jsem si řekl: „Zkusme to… zkusme se zavděčit všem, ať už jsou to nadšenci do nezávislých her nebo jen náhodní kolemjdoucí. Zrekapitulujme si celý rok 2011 a v článku vypíchněme všechny důležité indie tituly, které by naši čtenáři buď už měli znát, nebo by si je měli nově zahrát!" „Skvělej nápad, Marku,“ povídá Petr, „napíšeš to?“

Nezávislý rozcestník – povídání o hrách, to je Eden

Rozcestníkovy šipky dnes ukazují těmito směry: k ostrovu Eden, kde se přihodilo něco nepěkného a kde nákaza bloudí jako tamní zabiják; do Kalifornie, kde se s největší pravděpodobností bude natáčet film vzdávající hold obrazovému pojetí Limba; do Nottinghamu, nikoli za Robinem Hoodem, ale za jedním nezávislým festivalem; za videoherními odborníky, kteří vám rádi potvrdí, co už sami dávno víte; a nakonec tu visí ještě jedna šipka, jež upozorňuje na naše kolegy psavce z Nezávislých her. Tak kam to bude?

Bleskovky

  • 13. 1. 14:35 - GOG v tichosti zařízl GOG Connect

  • 23. 1. 2017 - Obrazem: Playdead (Inside, Limbo) se podělil o artwork z připravované adventury.

  • 22. 6. 2016 - Steam nabízí do dnešních 19 hodin zdarma povedenou dobrodružnou hru Limbo. (thx Mikit)

  • 13. 6. 2016 - Majitelé Xbox One si mohou od dnešního dne zdarma stáhnout Limbo.

  • 30. 7. 2015 - Členové PS Plus programu obdrží 4. srpna zdarma hry Lara Croft and the Temple of Osiris (PS4), Limbo (PS4), God of War Ascension (PS3), Stealth Inc 2: A Game of Clones (PS4, PS3, PSV), Sound Shapes (PS4, PS3, PSV) a CastleStorm Complete Edition (PS3, PSV)

  • 27. 2. 2015 - V obchodě PlayStation Store se v tichosti objevila PS4 verze hry Limbo.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení čtenářů:
90/100
Datum recenze:
4. srpna 2010
Recenze