Články s tagem: Xbox 360
Kinect Star Wars - recenze
Na Kinect Star Wars se pracovalo dlouho a určitě nejde o nějaký uspěchaný projekt, který nabízí vědomě odpad, jen aby profitoval ze známé a oblíbené značky. Když jsem viděl první taneční video z Kinect Star Wars, zhrozil jsem se. Probůh. Proč proboha Han Solo tančí a zpívá? Předsudků jsem měl víc, než dost a strach ze hry jsem v tu chvíli mohl exportovat do zahraničí. Jak už to ale bývá, stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko, se nevyplácí. Stejně jako odsuzovat cokoli a kohokoli po prvním, letmém a náhodném, dojmu. Protože tahle hra určitě není propadák.
Chris Avellone o Planescape Torment a vývoji dnešních RPG
Není mnoho umělců, kteří by svou tvorbou reálně změnili pohled na svět mnoha desítkám tisíců lidí. Americký herní designér Chris Avellone (naposledy designér Fallout New Vegas + některých DLC) takovým hrdinou je. Tento čtyřicetiletý sympaťák, který novináře z východní Evropy neodmítne i s vědomím, že jeho myšlenky budou obratem přeloženy do nerozluštitelného jazyka, má patent na fantaskní vyprávění. Když položí prsty na klávesnici, jeho text se zlátne od začátku do konce. Má cit pro příběh a smysl pro zápletku. Když tvoří, chce tvořit maximalisticky. Ve všech ohledech. Může-li vymyslet něco dosud neobjeveného, udělá to, a když najde geniální myšlenku u souseda, neváhá se jí inspirovat. Pro dobro věci. Pro naše dobro. To hráčské.
Sraz čtenářů Games.cz v Arcade Aréně již 5. května!
Ačkoliv nám to v diskusích dáváte občas pěkně „sežrat“, stejně se s vámi rádi setkáváme. Ať už při živém natáčení Fight Clubu, na nejrůznějších akcích typu Press Start, nebo třeba při náhodných setkáních někde na ulici (ano, i to se stává ;). Už dlouho ale cítíme, že by nebylo na škodu uspořádat nějakou oficiálnější akci, na které bychom se viděli osobně s větším množstvím z vás. Celá věc se pak uspíšila tím, že Games.cz se staly pro tuto sezónu mediálním partnerem historické herní Arény Arcadehry.cz. Pro setkání se čtenáři si totiž těžko dokážeme představit lepší místo, než prostor plný těch nejklasičtějších herních automatů, na které mají mnozí z nás ty nejlepší vzpomínky.
Další indicie o tom, že další CoD bude Black Ops II
Update z 28. dubna - Pochybností o tom, že dalším dílem v sérii Call of Duty bude něco jiného než Black Ops II už zbývá opravdu jenom málo. Po sérii nepřímých důkazů, které najdete níže v článku, se redakce IGN dostala díky jednomu ze svých čtenářů k obrázku dvojice předobjednávkových kartiček řetězce Target. Ten nápis Black Ops II se na nich opravdu nedá přehlédnout… Hra má být oficiálně představena 1. května během play off zápasu NBA a zdá se, že už zbývá jen pořešit, jestli to bude herně a příběhově opět výlet do minulosti, nebo nás naopak čeká budoucnost, jak naznačilo virální video od FPSRussia.
Fight Club #76 - na kafíčku s Faridem
Do Fight Clubu #76 přišel Farid a s ním i pohoda, nebo to bylo tou kávou? Však uvidíte sami na záznamu, kde se krom Farida pouští to debaty také Pavel, Lukáš a Petr. Postupně jsme si nad kafíčkem poklábosili o 30. narozeninách ZX Spectrum, Petr se snažil ostatním vysvětlit, proč blížící se sandoboxové RPG Dragon’s Dogma nebude jen bezvýznamné plácnutí do vody, ale ze všeho nejvíce jsme se v dobrém slova smyslu rozohnili nad fungováním Valve, potažmo nad chováním firmy ke svým čerstvě přijatým zaměstnancům. Mimo jiné jsme si také vzpomněli na to, že bychom mohli provést invazi do redakce Levelu za účelem nezřízeného hraní Mashed a nechyběla ani připomínka akce Games OPEN, která se koná už příští víkend, a více se o ní dozvíte v tomto článku.
Sledujte reprízu 16. Re-Playe s novou grafikou
Pokud sledujete pravidelně každou sobotu po obědě premiéry Re-Playe, tak jste v posledních...
Další retro záchvat - Legacy of Kain: Soul Reaver vyšel na GoGu
Malá hádanka: co má série Legacy of Kain společného se sérií Uncharted? A pozor, není to žádný chyták, ale informace, kterou byste podle mého měli vědět, jestli se tedy považujete za fanoušky her. Správná odpověď samozřejmě zní: Amy Hennig. Tahle nenápadná žena, která není obklopena aureolou obdivu jako Ken Levine nebo Peter Molyneux (ale zasloužila by si to), držela prst na životě obou jmenovaných herních sérií, které jsou známé a oblíbené nejenom pro svou hratelnost, ale zejména pro své příběhy. Jsou zamotané, napínavé a nechybí jim parádní dialogy.
Sledujte nástupce Rayman: Origins na uniklém videu
Update: Ubisoft se rozhoupal a zareagoval. V aktuálním vyjádření existenci a vývoj Rayman: Legends oficiálně potvrdil s tím, že na něm opět pracuje Michel Ancel a jeho tým v Montpelier. Ono uniklé video je prý pouze čistě interní a v žádném směru nemá reprezentovat finální hru. Ubisoftu asi také zavolal někdo z Nintenda, protože zdůraznili, že to také nijak nerezprezentuje finální verzi konzole, ani jejích funkcí. “Toto video bylo určeno pro interní produkční týmy, které často vytváří herní prototypy s vývojářskými verzemi konzolí, které ještě nejsou finální,” píše se ve vyjádření Ubisoftu, jak reportuje VG247. Nevím jak vy, ale já kdybych dělal čistě interní video pro vývojáře, tak bych na to nenajímal herce a netočil to jako reklamu do televize. Ale co už, to je prostě Ubisoft.
Kinect Star Wars - recenze
Na Kinect Star Wars se pracovalo dlouho a určitě nejde o nějaký uspěchaný projekt, který nabízí vědomě odpad, jen aby profitoval ze známé a oblíbené značky. Když jsem viděl první taneční video z Kinect Star Wars, zhrozil jsem se. Probůh. Proč proboha Han Solo tančí a zpívá? Předsudků jsem měl víc, než dost a strach ze hry jsem v tu chvíli mohl exportovat do zahraničí. Jak už to ale bývá, stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko, se nevyplácí. Stejně jako odsuzovat cokoli a kohokoli po prvním, letmém a náhodném, dojmu. Protože tahle hra určitě není propadák.
Chris Avellone o Planescape Torment a vývoji dnešních RPG
Není mnoho umělců, kteří by svou tvorbou reálně změnili pohled na svět mnoha desítkám tisíců lidí. Americký herní designér Chris Avellone (naposledy designér Fallout New Vegas + některých DLC) takovým hrdinou je. Tento čtyřicetiletý sympaťák, který novináře z východní Evropy neodmítne i s vědomím, že jeho myšlenky budou obratem přeloženy do nerozluštitelného jazyka, má patent na fantaskní vyprávění. Když položí prsty na klávesnici, jeho text se zlátne od začátku do konce. Má cit pro příběh a smysl pro zápletku. Když tvoří, chce tvořit maximalisticky. Ve všech ohledech. Může-li vymyslet něco dosud neobjeveného, udělá to, a když najde geniální myšlenku u souseda, neváhá se jí inspirovat. Pro dobro věci. Pro naše dobro. To hráčské.
Sraz čtenářů Games.cz v Arcade Aréně již 5. května!
Ačkoliv nám to v diskusích dáváte občas pěkně „sežrat“, stejně se s vámi rádi setkáváme. Ať už při živém natáčení Fight Clubu, na nejrůznějších akcích typu Press Start, nebo třeba při náhodných setkáních někde na ulici (ano, i to se stává ;). Už dlouho ale cítíme, že by nebylo na škodu uspořádat nějakou oficiálnější akci, na které bychom se viděli osobně s větším množstvím z vás. Celá věc se pak uspíšila tím, že Games.cz se staly pro tuto sezónu mediálním partnerem historické herní Arény Arcadehry.cz. Pro setkání se čtenáři si totiž těžko dokážeme představit lepší místo, než prostor plný těch nejklasičtějších herních automatů, na které mají mnozí z nás ty nejlepší vzpomínky.
Další indicie o tom, že další CoD bude Black Ops II
Update z 28. dubna - Pochybností o tom, že dalším dílem v sérii Call of Duty bude něco jiného než Black Ops II už zbývá opravdu jenom málo. Po sérii nepřímých důkazů, které najdete níže v článku, se redakce IGN dostala díky jednomu ze svých čtenářů k obrázku dvojice předobjednávkových kartiček řetězce Target. Ten nápis Black Ops II se na nich opravdu nedá přehlédnout… Hra má být oficiálně představena 1. května během play off zápasu NBA a zdá se, že už zbývá jen pořešit, jestli to bude herně a příběhově opět výlet do minulosti, nebo nás naopak čeká budoucnost, jak naznačilo virální video od FPSRussia.
Fight Club #76 - na kafíčku s Faridem
Do Fight Clubu #76 přišel Farid a s ním i pohoda, nebo to bylo tou kávou? Však uvidíte sami na záznamu, kde se krom Farida pouští to debaty také Pavel, Lukáš a Petr. Postupně jsme si nad kafíčkem poklábosili o 30. narozeninách ZX Spectrum, Petr se snažil ostatním vysvětlit, proč blížící se sandoboxové RPG Dragon’s Dogma nebude jen bezvýznamné plácnutí do vody, ale ze všeho nejvíce jsme se v dobrém slova smyslu rozohnili nad fungováním Valve, potažmo nad chováním firmy ke svým čerstvě přijatým zaměstnancům. Mimo jiné jsme si také vzpomněli na to, že bychom mohli provést invazi do redakce Levelu za účelem nezřízeného hraní Mashed a nechyběla ani připomínka akce Games OPEN, která se koná už příští víkend, a více se o ní dozvíte v tomto článku.
Sledujte reprízu 16. Re-Playe s novou grafikou
Pokud sledujete pravidelně každou sobotu po obědě premiéry Re-Playe, tak jste v posledních...
Další retro záchvat - Legacy of Kain: Soul Reaver vyšel na GoGu
Malá hádanka: co má série Legacy of Kain společného se sérií Uncharted? A pozor, není to žádný chyták, ale informace, kterou byste podle mého měli vědět, jestli se tedy považujete za fanoušky her. Správná odpověď samozřejmě zní: Amy Hennig. Tahle nenápadná žena, která není obklopena aureolou obdivu jako Ken Levine nebo Peter Molyneux (ale zasloužila by si to), držela prst na životě obou jmenovaných herních sérií, které jsou známé a oblíbené nejenom pro svou hratelnost, ale zejména pro své příběhy. Jsou zamotané, napínavé a nechybí jim parádní dialogy.
Sledujte nástupce Rayman: Origins na uniklém videu
Update: Ubisoft se rozhoupal a zareagoval. V aktuálním vyjádření existenci a vývoj Rayman: Legends oficiálně potvrdil s tím, že na něm opět pracuje Michel Ancel a jeho tým v Montpelier. Ono uniklé video je prý pouze čistě interní a v žádném směru nemá reprezentovat finální hru. Ubisoftu asi také zavolal někdo z Nintenda, protože zdůraznili, že to také nijak nerezprezentuje finální verzi konzole, ani jejích funkcí. “Toto video bylo určeno pro interní produkční týmy, které často vytváří herní prototypy s vývojářskými verzemi konzolí, které ještě nejsou finální,” píše se ve vyjádření Ubisoftu, jak reportuje VG247. Nevím jak vy, ale já kdybych dělal čistě interní video pro vývojáře, tak bych na to nenajímal herce a netočil to jako reklamu do televize. Ale co už, to je prostě Ubisoft.