Články s tagem: online
EA: brzy budeme 100% digitální společnost
EA už nějaký ten rok pořádně šlape do digitální distribuce a digitálního obsahu obecně a na jejích příjmech se to začíná projevovat. Víc a víc lidí kupuje hry online, stahuje DLC, platí za mikrotransakce, předplácí Season Passy a podobně. Zisky z prodeje digitálních komodit tak rostou raketovým tempem nejen u EA, ale všude. Trend je jasný. EA ale myslí dopředu a nechce se zastavit na místě. Nebude to prý trvat dlouho a bude z ní 100% digitální společností. Zároveň ale nemá v plánu v dohledné době upustit od krabicových verzí svých her. Kdo chce krabici, bude si moct koupit krabici. Alespoň dokud to pro EA a další herní firmy bude dávat smysl.
Age of Empires Online přešla na free-to-play
Věděl jsem, že se to dříve či později stane. A už je to tady. Konečně i vývojáři jsou totálně ztracení ve všech těch free-to-play, free-to-try, free-to-free, skoro-free, vůbec-ne-free a úplně-free modelech, které se neobejdou bez dvojité měny, možnosti nakupovat něco za peníze, něco dalšího jen za in-game měnu... A protože zmatek neprospívá byznysu, hledají sami vývojáři nějaký standard, pokud možno zcela jasný a srozumitelný. Když jsou totiž zmatení oni, jak to asi musí vypadat na straně hráčů?
Zasněžené záběry z bety Mechwarrior Online nevypadají zle
Je třeba říct, že tohle video je opravdu jen pro fanoušky předlohy, milovníky bojových...
Přehlídka amerických letadel z World of Warplanes
Tisková zpráva k free-to-play MMO World of Warplanes uvádí, že je ve hře v současnosti...
Final Fantasy XI oslaví 10. narozky novým datadiskem
Minulý rok se pro Square Enix nesl zejména ve znamení řešení kolosálních potíží s onlajnovkou Final Fantasy XIV, která sice žije, ale nad jejím osudem ten Damoklův meč stále visí. Zato Final Fantasy XI musí Squaeenixu pořád dělat radost a je dost dobře možné, že se online divize firmy rozhodla, že pro ni skoro deset let stará onlineovka bude na nějaký čas zase „tím důležitějším“ projektem. Naznačuje to oznámení nového datadisku s podtitulem Seekers of Adoulin, který vyjde až příští rok a dle kusých informací přinese nové oblasti a dvě nová povolání: Geomancer bude těžit z přírodních sil Vanadielu, zatímco Rune Fencer bude používat runy ve spojení s rychlou prací s chladnými zbraněmi.
World of Warcraft na Google Maps
Kolem World of Warcraft vznikají projekty, které mnohonásobně překračují hranice hry samotné a jedním z nich, jak si všimli kluci na WoWfan, je i aktivita jistého Cala Hendersona. Ten před nějakou dobou narazil na projekt MapWoW, který umožňuje v prohlížeči prozkoumávat svět WarCraftu z ptačí perspektivy, ale nezdál se mu dokonalý. Proto se Cal rozhodl vytvořit svoji vlastní mapu v rámci projektu World of MapCraft.
Blizzard vysvětlil až třídenní čekání na aktivaci Diablo III
Fakt, že hráči, kteří si zakoupili Diablo III po patchi 1.03 digitálně, musí čekat na aktivaci hry několik dlouhých hodin, včera pěkně namíchnul celý internet. V lepším případě mohou hráči čekat aktivaci do jednoho dne, v nejhorších případech to prý může trvat až tři dny. Do té doby jste odkázáni pouze na Starter Edici hry, která je brutálně osekaná a omezená - je to v podstatě jen demo. Blizzard teď vydal prohlášení, ve kterém nám sdělil, že to je pouze dočasné řešení, je to primárně z bezpečnostních důvodů a že to už brzy bude lepší. I tak je to ale neúnosně dlouho a ze strany Blizzardu je to další nezvládnutá věc.
S next genem by se měl vrátit singleplayer
Ne snad, že bychom dnes singleplayer neměli, ale klasických singleplayerových her ubývá. Alespoň v té AAA sféře. Skoro všechno musí mít multiplayer, online prvky, žebříčky, dlc a třeba takový singleplayer Diabla III si bez internetu nezahrajete. Nic proti tomu, je to přirozený vývoj. Některým hráčům se to ale nelíbí a právě těm možná udělá radost president Eidosu a herní veterán Ian Livingstone. Podle něj jsou hry zaměřené čistě na singleplayer hodně o vizuální prezentaci a proto budou z nové generace konzolí profitovat nejvíce. Právě další konzole by měly vlít singleplayerovým hrám život do žil.
EA: brzy budeme 100% digitální společnost
EA už nějaký ten rok pořádně šlape do digitální distribuce a digitálního obsahu obecně a na jejích příjmech se to začíná projevovat. Víc a víc lidí kupuje hry online, stahuje DLC, platí za mikrotransakce, předplácí Season Passy a podobně. Zisky z prodeje digitálních komodit tak rostou raketovým tempem nejen u EA, ale všude. Trend je jasný. EA ale myslí dopředu a nechce se zastavit na místě. Nebude to prý trvat dlouho a bude z ní 100% digitální společností. Zároveň ale nemá v plánu v dohledné době upustit od krabicových verzí svých her. Kdo chce krabici, bude si moct koupit krabici. Alespoň dokud to pro EA a další herní firmy bude dávat smysl.
Age of Empires Online přešla na free-to-play
Věděl jsem, že se to dříve či později stane. A už je to tady. Konečně i vývojáři jsou totálně ztracení ve všech těch free-to-play, free-to-try, free-to-free, skoro-free, vůbec-ne-free a úplně-free modelech, které se neobejdou bez dvojité měny, možnosti nakupovat něco za peníze, něco dalšího jen za in-game měnu... A protože zmatek neprospívá byznysu, hledají sami vývojáři nějaký standard, pokud možno zcela jasný a srozumitelný. Když jsou totiž zmatení oni, jak to asi musí vypadat na straně hráčů?
Zasněžené záběry z bety Mechwarrior Online nevypadají zle
Je třeba říct, že tohle video je opravdu jen pro fanoušky předlohy, milovníky bojových...
Přehlídka amerických letadel z World of Warplanes
Tisková zpráva k free-to-play MMO World of Warplanes uvádí, že je ve hře v současnosti...
Final Fantasy XI oslaví 10. narozky novým datadiskem
Minulý rok se pro Square Enix nesl zejména ve znamení řešení kolosálních potíží s onlajnovkou Final Fantasy XIV, která sice žije, ale nad jejím osudem ten Damoklův meč stále visí. Zato Final Fantasy XI musí Squaeenixu pořád dělat radost a je dost dobře možné, že se online divize firmy rozhodla, že pro ni skoro deset let stará onlineovka bude na nějaký čas zase „tím důležitějším“ projektem. Naznačuje to oznámení nového datadisku s podtitulem Seekers of Adoulin, který vyjde až příští rok a dle kusých informací přinese nové oblasti a dvě nová povolání: Geomancer bude těžit z přírodních sil Vanadielu, zatímco Rune Fencer bude používat runy ve spojení s rychlou prací s chladnými zbraněmi.
World of Warcraft na Google Maps
Kolem World of Warcraft vznikají projekty, které mnohonásobně překračují hranice hry samotné a jedním z nich, jak si všimli kluci na WoWfan, je i aktivita jistého Cala Hendersona. Ten před nějakou dobou narazil na projekt MapWoW, který umožňuje v prohlížeči prozkoumávat svět WarCraftu z ptačí perspektivy, ale nezdál se mu dokonalý. Proto se Cal rozhodl vytvořit svoji vlastní mapu v rámci projektu World of MapCraft.
Blizzard vysvětlil až třídenní čekání na aktivaci Diablo III
Fakt, že hráči, kteří si zakoupili Diablo III po patchi 1.03 digitálně, musí čekat na aktivaci hry několik dlouhých hodin, včera pěkně namíchnul celý internet. V lepším případě mohou hráči čekat aktivaci do jednoho dne, v nejhorších případech to prý může trvat až tři dny. Do té doby jste odkázáni pouze na Starter Edici hry, která je brutálně osekaná a omezená - je to v podstatě jen demo. Blizzard teď vydal prohlášení, ve kterém nám sdělil, že to je pouze dočasné řešení, je to primárně z bezpečnostních důvodů a že to už brzy bude lepší. I tak je to ale neúnosně dlouho a ze strany Blizzardu je to další nezvládnutá věc.
S next genem by se měl vrátit singleplayer
Ne snad, že bychom dnes singleplayer neměli, ale klasických singleplayerových her ubývá. Alespoň v té AAA sféře. Skoro všechno musí mít multiplayer, online prvky, žebříčky, dlc a třeba takový singleplayer Diabla III si bez internetu nezahrajete. Nic proti tomu, je to přirozený vývoj. Některým hráčům se to ale nelíbí a právě těm možná udělá radost president Eidosu a herní veterán Ian Livingstone. Podle něj jsou hry zaměřené čistě na singleplayer hodně o vizuální prezentaci a proto budou z nové generace konzolí profitovat nejvíce. Právě další konzole by měly vlít singleplayerovým hrám život do žil.