System Shock Remake
Věková dostupnost

System Shock Remake

Články

Zkuste si remake System Shocku v novém demu

Poprvé se zbraněmi k odemknutí

Chystané remaky a remastery: Seznam her, které čeká omlazení

Pomalu se dostáváme do bodu, kdy se častěji dozvídáme o technické předělávce starší hry než o zbrusu novém zážitku. Dobře, to možná trochu přeháním, ale remastery a remaky jsou dnes na denním pořádku. Pojďme si proto připomenout ty nejzajímavější z nich, které se v nejbližších měsících a letech chystají sahat na zlatý fond herní historie i na jeho méně proslulé kapitoly.

Remake System Shocku se předvádí v komentovaném demu

Nightdive Studios už nějaký ten čas pracují na remaku původního System Shocku z roku 1994 a pro své přispěvatele z Kickstarteru nedávno na Steamu vydali hratelné demo. Pokud jste neměli to štěstí a nemohli si ho zahrát, můžete si úsek projít společně s vývojáři, kteří vám předělávku kyberpunkové klasiky předvedou v hodinu a půl dlouhém streamu.

Dnešní The Game Awards doprovodí 13 demoverzí nových her

V hluboké noci z dneška na zítřek proběhne v americkém Los Angeles vyhlášení herních cen The Game Awards. I když jde o prestižní ocenění, o které usiluje i český Beat Saber, možná ještě zajímavější budou nová oznámení. Loni se touto formou představily hry The Outer Worlds, Rage 2 nebo třeba Dragon Age 4. Letos si některé z novinek rovnou vyzkoušíte v demoverzi.

System Shock 2 se stejně jako jednička dočká remasteru

Nightdive Studios se dlouhodobě starají o modernizaci některých starších titulů, v nedávné době třeba Blood: Fresh Supply. Kromě toho po vylepšení kyberpunkové klasiky v podobě System Shock: Enhanced Edition pracují taky na kompletním remaku jedničky a nyní i na remasteru dvojky. Oznámili to během streamu u příležitosti 20. výročí od vydání.

Starý dobrý System Shock na nových dobrých záběrech z remaku

Dva System Shocky v jednom týdnu! Nejprve se po opravdu dlouhé době ozvalo regulérní pokračování série System Shock 3, aby se následně objevili i tvůrci remaku prvního dílu ze studia Nightdive. Ti nám před dvěma měsíci dali ochutnat v podstatě finální grafickou podobu hry běžící na Unreal Enginu 4, kterou si nyní můžete užít na mnohem delších záběrech.

Bleskovky

  • 13. 6. 21:37 - Nightdive připomínají demo alfaverze remaku System Shocku novým teaserem

  • 18. 7. 2018 - Obrazem: Nové screeny a koncept arty ke hře System Shock Remake.

  • 9. 4. 2018 - Vývoj System Shock Remake se dal opět do pohybu. Vývojáří se rozhodli, že se budou více držet původní předlohy. První hratelná verze by měla k podporovatelům doputovat začátkem září, plná hra pak koncem roku 2019.

  • 18. 2. 2018 - Vývoj rebootu System Shock od Nightdive Studios byl dočasně pozastaven.

  • 21. 11. 2016 - System Shock Remake vyjde až v 2. čtvrtletí roku 2018.

  • 17. 5. 2016 - NightDive Studios spustí 29. června Kickstarter kampaň pro System Shock Remastered.