System Shock

System Shock

Články

Podívejte se na dlouho očekávaný remake System Shocku

O remaku legendárního System Shocku psal naposledy Vašek před půl rokem, kdy si studio vzalo pauzu kvůli „vzdálení se vizi“. Night Dive ale stále cítí povinnost projekt dotáhnout do zdárného konce, nejen kvůli přispěvatelům z Kickstarteru, a jako bolestné za odsun na rok 2020 alespoň ukazuje záběry z alfa verze, kterou si vyvolení mohou i vyzkoušet.

System Shock se po 24 letech dočkal první příběhové modifikace od fanoušků

Zatímco čekáme na odložený remake stařičkého System Shocku a zároveň na jeho tajemné pokračování System Shock 3, originál z roku 1994 otevírá své brány moderské komunitě. Až nyní totiž došlo k uveřejnění zdrojového kódu společností Nightdive Studios, takže očekávejte nálož modifikací na serveru ModDB. První vlaštovkou je zbrusu nová kampaň ReWired.

Středobodem System Shock 3 bude opět Shodan

Oznámení System Shock 3 na konci minulého roku, potvrzení účasti Warrena Spectora na projektu letos v únoru a informace o nových členech tvůrčího týmu byly zatím jediné konkrétní údaje, které o hře existují. Po více než půl roce práce už ale Spector minimálně tuší, jaké budou základy System Shock 3, a podělil se o ně s Colinem Campbellem z Polygonu. Jisté díky tomu je, že centrem pozornosti třetího System Shocku bude opět Shodan, ale Spector a spol. se vedle vyprávění nové story pokusí uzavřít i všechny hlavní příběhové a charakterové nitky z obou předchozích her.

První záběry ze System Shock Remake navozují atmosféru osamění

System Shock 3 vyvíjený novým studiem zakladatele Looking Glass má do vydání ještě daleko. Hráči a fandové série tak budou muset vzít zavděk alespoň remakem prvního dílu série. Ten se nám po statických obrazech konečně předvedl také v pohybu a s potěchou mi nezbývá než konstatovat, že hra opravdu povedeně a věrně původnímu titulu.

Nové studio zakladatele Looking Glass připravuje odhalení System Shock 3

Necelých šest dní zbývá do konce odpočtu, který je buď sofistikovaným humorem, nebo odhalí další projekt studia Otherside Entertainment, které vyvíjí na kickstarteru zaplacené RPG Underworld Ascendat. Není už ale potřeba se ptát, co to je za projekt. Tajemství, které se za odpočtem skrývá, totiž všímavá komunita odhalila s předstihem – má jít o System Shock 3.

Bleskovky

  • 13. 11. 2015 - Night Dive Studios pracuje na remaku původní hry System Shock, v plánu je i konzolová verze.