Svoboda 1945: Liberation

Svoboda 1945: Liberation

Články

První trailer české hry Svoboda 1945 navozuje hutnou atmosféru

Tady neukápne slza, tady potečou potoky

Univerzita Karlova zakládá vlastní herní studio Charles Games

Na západních univerzitách jsou co se týče propojení světů počítačových her a formálního vzdělávání sice trochu dál, tuzemská Univerzita Karlova ale v těchto dnech dosáhla v tomto oboru zajímavého milníku: otevírá vlastní herní studio, potažmo inkubátor pro mladé vývojářské týmy. Pod hlavičkou Charles Games plánuje vydávat vlastní tvorbu a podporovat nadějné talenty nejen v řadách studentů.

Dojmy z Gamescomu: Svoboda 1945 mnou otřásla

Attentat 1942 je jednou z nejlepších českých her posledních let, která posbírala ocenění nejen u nás, ale i v zahraničí. Nesmírně se mi líbilo její spojení dokumentárního vypravování s živými herci a dobových, černobíle kreslených miniher, které mě zadusily temnou atmosférou protektorátního života. Neberte tak vůbec na lehkou váhu moje slova, když řeknu, že Svoboda 1945 vypadá ještě mnohem líp.

Letošního Gamescomu se zúčastní i čeští tvůrci her Lost Hero, Svoboda 1945 a TauCeti

Asociace českých herních vývojářů opět zaštiťuje český stánek na herním veletrhu Gamescom v Kolíně nad Rýnem. Na jednom, řekněme, menším plácku bude letos rovnou sedm českých studií a jejich připravované tituly. Kromě videoher dojde i na deskovky.

Tvůrci Attentatu 1942 chystají novou hru Svoboda 1945, odehrává se po druhé světové válce

Díky odborníkům z Akademie věd a Univerzity Karlovy jsme v Attentatu 1942 mohli zažít dusivou atmosféru heydrichovského protektorátu a celkem se to povedlo, napsal bych, kdyby to nebylo vynikající. Ale ono to vynikající bylo, jinak by to těžko získalo ocenění Česká hra roku 2017. Vstříc dalším úspěchům snad vyrazí pokračování Svoboda 1945 odehrávající se těsně po skončení druhé světové války.