Superbrothers: Sword & Sworcery EP

Superbrothers: Sword & Sworcery EP

Články

Na Switch míří Bastion, Transistor, Into the Breach, Hyper Light Drifter a další indie pecky

Nintendo se ve vyjádření k vlažným reakcím na jejich údajně „slabou prezentaci na E3“ nechalo slyšet, že v na E3 svůj kompletní katalog her na letošní rok neodhalili. A měli pravdu. Ještě před Gamescomem oznámili společně s Blizzardem Diablo III: Eternal Collection a teď máme za sebou nový Nintendo Direct zaměřený na další várku tzv. Nindies, tedy indie her vycházejících na Switch.

Indie hry za rok 2011, které nesmíte minout

Kdo v minulém roce sledoval nezávislou herní tvorbu, tomu musela nezávislá pětice v Best of 2011: Nejlepší indie (nezávislá) hra připadat jako pokus o vtip. Pochopitelně, že jsme vybírali z toho nejlepšího – zavděčit se tím všem je však nemožné. A tak jsem si řekl: „Zkusme to… zkusme se zavděčit všem, ať už jsou to nadšenci do nezávislých her nebo jen náhodní kolemjdoucí. Zrekapitulujme si celý rok 2011 a v článku vypíchněme všechny důležité indie tituly, které by naši čtenáři buď už měli znát, nebo by si je měli nově zahrát!" „Skvělej nápad, Marku,“ povídá Petr, „napíšeš to?“

Best of 2011: Nejlepší adventura

Mnoho hráčů vidí už několik let adventury jako okrajový žánr, který se zacyklil ve svém vývoji a nedokáže přinést hráčům žádné výrazně nové zážitky. Rok 2011 ale tento postoj snad již definitivně vyvrátil. Adventur sice vychází stále poměrně málo a ve srovnání s jinými žánry jde tak trochu o herní underground, ovšem v tomto podhoubí se začalo dařit kreativitě a skvělým scénářům. Klasické AAA tituly už sice v tomto žánru zřejmě příliš často vznikat nebudou, ale fanouškům by to nemělo vadit - adventury žijí a pět nejlepších roku 2011 podle redakce Games.cz vám představí patron této kategorie, Martin Bach.

Nezávislý rozcestník – středověk neskončil, prach leží dál

Tak jak dnes? Sekat do masa, rozbíjet nepřátelům zbroj a stříkat krev? Stárnout ve hře a přemýšlet o smyslu lidského bytí? Skákat z plošinky na plošinku a… zametat prach? Hrát si s festivalovými perlami? Nebo si povídat o jedné tak trochu jiné věžovce? Možnosti tu jsou – jenom se rozhodnout.

Superbrothers: Sword & Sworcery je herní LPíčko pro fajnšmekry

V posledním podcastu jsme se s chlapci dotkli tématu „Tablety jako plnohodnotná herní platforma?“ (pozor, řeč nebyla o tabletách vyvolávajících psychedelické prožitky). Tak nějak došli k závěru, že na tablety se vyvíjí více či méně zajímavé aplikace (hry), které ale jen převážně těží z unikátního herního ovládání; prý žádné pecky pod tabletovým sluncem. Zajímalo by nás asi všechny, jak se to má s novinkou od Superbrothers – Sword & Sworcery EP, kterou si z nás zatím ještě nikdo pořádně neošahal (ale recenze už je na cestě).

Bleskovky

  • 24. 7. 2020 - Start letních slev na Epic Games Store přináší i další hry zdarma

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Datum recenze:
26. dubna 2012
Recenze