Super Mario Party

Super Mario Party

Články

Animal Crossing: New Horizons je 6. nejprodávanější hrou v historii Switche

Když už i drsný herec Danny Trejo si ujíždí na aktuální senzaci Animal Crossing: New Horizons, není pochyb o její všeobjímající popularitě mezi hráči všeho věku, pohlaví i zaměstnání. Dalo se tušit, že čísla z prodejů nás ohromí, ale tady se píše historie, se kterou se jen tak někdo nemůže měřit. Nový Animal Crossing je hit, který se okamžitě zařadil mezi absolutní špičku her pro Switch.

Nintendo má radost, konzole Switch a její hry slaví milionové úspěchy

Zatímco Wii U bylo z hlediska prodaných kusů velkým přešlapem (pouhých 13 milionů), Switch se ukázal jako trefou do černého. Během tří let života hybridní konzole se do obchodů rozeslalo 52 milionů kusů, z toho téměř 11 milionů v posledních třech měsících loňského roku. Switch se tedy za tři roky dostal na polovinu hodnoty, kam se PlayStation 4 dostal za 7 let.

Nintendo nepřestává udivovat čísly: mezi hráči je 41 milionů Switchů, z toho 2 miliony Switchů Lite

Nintendo to s touto generací své konzole zvládá na jedničku. Otevření se třetím stranám, skvělý nápad s Joy-Cony, možnost handheldu i doku a skvělé exkluzivity přivábily k Japoncům hráče, kteří dříve o Nintendo ani nezavadili. Podepisuje se to na prodejích hardwaru i softwaru, a protože se není za co stydět, jsou všechna zajímavá čísla veřejná.

Nová, menší verze Switche by mohla vyjít ještě letos

O nové verzi Switche se začalo spekulovat už loni. V říjnu prosákly ven nepotvrzené informace o vylepšené konzoli, která by zároveň mohla být levnější a na trh by vstoupila v létě letošního roku. Údajně měla mít lepší displej, který by zároveň umožňoval zeštíhlení celé konstrukce. Nintendo několikrát popřelo práce na nové verzi, nicméně uznávané japonské médium Nikkei přišlo s dalšími, zatím nevyvrácenými informacemi.

Best of 2018: Nejlepší multiplayer

Při rozhodování o vítězích kategorie Nejlepší multiplayer jsme brali v úvahu především jedno zásadní kritérium: jak velkou přidanou hodnotu v dané hře multiplayer představuje? Nabízí přítomnost druhého hráče něco jiného, něco unikátního? V Call of Duty nebo Battlefieldu byste teoreticky mohli hrát stejně dobře s hráči jako s boty, ale naše trojice ukazuje, jak ze skutečných spoluhráčů z masa a kostí vytěžit maximum.

Bleskovky

  • 1. 2. 12:59 - Už se prodalo téměř 80 milionů Switchů. Animal Crossing si jde pro první místo

  • 27. 8. 2018 - Joy-Con je (a zůstane) jediným ovladačem, kterým můžete ovládat Super Mario Party.

  • 15. 6. 2018 - Super Mario Party nabídne online multiplayerový mód.

Hodnocení Metacritic:
76/100