Sunless Sea

Sunless Sea

Články

Autoři Sunless Skies kvůli finančním problémům propouštějí zaměstnance

Nezávislí vývojáři ze studia Faibetter, tvůrci výborných narativních her Fallen London a Sunless Sea, oznámili špatné zprávy. Jejich nejnovější projekt Sunless Skies, který před rokem vybral na Kickstarteru přes 370 tisíc liber, se v předběžném přístupu prodává mnohem hůř, než autoři očekávali. Výsledkem je propouštění zaměstnanců a posunutí data vydání, ale pokud se na steampunkovou výpravu do nebes těšíte, nezoufejte – hra prý letos určitě vyjde.

Sunless Skies během jediného dne prosvištěla kickstarterovou kampaní

Pokud vám sedlo steampunkové dobrodružství Sunless Sea, v němž jste zas a znovu objevovali taje širého oceánu a umírali u toho, rozhodně zbystřete. Vývojáři ze studia Failbetter Games splnili slib a vydali se s pokračováním Sunless Skies na Kickstarter. A dřív, než byste řekli „vesmírná lokomotiva,“ splnili stanovený cíl vybrat 100 tisíc liber. Ano, vesmírná lokomotiva, protože v Sunless Skies se vydáte do vesmíru a viktoriánská Anglie létá v mechanických stojích, jimž neříká loď.

Tvůrci Sunless Sea ukazují datadisk Zubmariner a představují novou hru

Mořské dobrodružství Sunless Sea patří k nejzajímavějším hrám minulého roku a pokud jste se nenabažili sychravé atmosféry, určitě se v říjnu vrhněte na datadisk Zubmariner. Ten se připomíná novým trailerem, v němž jde především o chválu snesenou na původní hru a pak i pár pohledů na podmořská monstra. V Zubmariner se totiž budete moci objevit pod hladinu, zkoumat nové lokace, čelit novým monstrům z hlubin oceánu a samozřejmě i zešílet.

Výlet na mořské dno v datadisku pro Sunless Sea

Až na mořské dno zavede hráče první datadisk pro Sunless Sea s podtitulem Zubmariner, který tvůrci představují na záběrech videa. Podíváte se v něm pod hladinu moře, kde panují zcela odlišné světelné podmínky a číhají nová nebezpečí, ale i dobrodružství.

Best of 2015: Nejlepší indie (nezávislá) hra

Zatímco komunita nezávislých vývojářů roste každý den geometrickou řadou a začíná ji obcházet strašák údajně přesyceného trhu, generují šikovní tvůrci a studia z celého světa jednu zajímavou hru za druhou. Stačí si otevřít Steam, poslepu někam zapíchnout kurzor myši a máte obrovskou šanci, že objevíte nezávislou pecku. Výběr nejlepší indie hry byl proto jedním z nejobtížnějších v rámci všech kategorií. Nakonec jsme vybrali následující tituly, které nás v uplynulém roce oslovily ze všech nejvíce.

Bleskovky

  • 19. 2. 2021 - Chtěli jste Rage 2 zadarmo? Máte ho mít

  • 31. 1. 2019 - Dnes vyšlo pokračování Sunless Sea z roku 2015, Sunless Skies na cestu vyprovodil atmosferický trailer.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Datum recenze:
22. února 2015
Recenze