Stronghold Crusader 2

Stronghold Crusader 2

Články

The Emperor & The Hermit pro Stronghold Crusader 2 přináší nové protivníky a mise

Staronová realtime strategie Stronghold Crusader 2 si stále drží svou věrnou fanouškovskou komunitu fanoušká, která jistě sáhne po novém rozšíření jménem The Emperor & The Hermit, přičemž název říká vše důležité – dostanete dva nové AI protivníky do skirmish bitev. Kromě nich ale v DLC najdete sedm misí, nové erby a hlavně nové designy hradů, jež odpovídají právě Poustevníkovi a Císaři.

Stronghold Crusader 2 rozšíří spousta nového obsahu, většinou zadarmo

Středověká realtime strategie Stronghold Crusader 2 sice nikomu dech svými kvalitami nevyrazila, ale přesto jde o dobrou a zábavnou hru (viz recenze), která vás na pár hodin pohltí. Tvůrci hry z Firefly Studios navíc nespí na hradbách a pracují na novém obsahu, který majitelům hry přiblíží video s vývojářem, jenž odpovídá na otázky členů komunity.

Při hraní Stronghold Crusader 2 vystřelili hráči katapultem milion nemocných zvířat

PETA asi nebude nadšená z veselé statistiky Firefly Studios. Tvůrci se pochlubili globálními statistikami z prvního týdne hraní Stronghold Crusader 2, ve kterých se střídají nic moc neříkající obří čísla s úsměvnými, ale k vidění je též několik skutečně zajímavých údajů, kupříkladu ohledně délky multiplayerových zápasů. Ostatně právě multiplayer by měl Stronghold Crusader 2 udržovat dlouhodobě při životě.

Připravte katapulty a obléhací žebříky, vychází Stronghold Crusader 2

Firefly Studios konečně došli do konce své kruciáty na jejímž konci je vydání Stronghold Crusader 2. Ten svou včerejší premiéru připomíná trailerem, který to sice na začátku trochu přehání s citacemi z velkých herních stránek, ale pak už se věnuje tomu, co si od hry slibujeme. Stavbu hradů, ničení hradů, střety velkých armád a metání velbloudů katapulty.

Video ze Stronghold Crusader 2 představuje nepředvídatelnou Sultanu a nepopulárního Wolfa

Za dvanáct dní vyjde dlouho (alespoň námi) vyhlížená strategie Stronghold Crusader 2, dost možná nejvěrnější nástupce výborného původního dílu za dlouhou dobu. V rámci propagace a snad i jako omluvu za mírné opoždění přichystali vývojáři z Firefly Studios další dvě videa, která prezentují různé druhy AI ve hře, pěkně od osobních motivací po pestrou paletu jejich taktik. 

Podle minimálních HW nároků pojede Stronghold Crusader 2 i na starém šrotu

Klasicky pojatá realtime strategie Stronghold Crusader 2 naváže na původní díl z roku 2002 už počátkem září a tak je nejvyšší čas, aby se tvůrci pochlubili s hardwarovými nároky. Zveřejnili zatím jen HW nároky minimální, které potěší zejména hráče se slabším PC či dokonce notebookem. Vývojáři z Firefly navíc hru od tohoto týdne ladí s pomocí uzavřené bety a dle svých slov mají čas soustředit se na optimalizaci hardwarových nároků, ladění herních systémů a eliminaci bugů.
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Datum recenze:
13. listopadu 2014
Recenze