Street Fighter V

Street Fighter V

Články

Figurková deskovka Street Fighter od Youtubera Angry Joe nevypadá vůbec špatně

A máme tady další deskovku adaptující videohru. Letos jste už mohli zaznamenat úspěšné kickstarterové kampaně Agents of Mayhem: Pride of Babylon a Sonic The Hedgehog: Battle Racers, a nyní se na stoly snaží dostat i legendární bojovka Street Fighter. Nejenže vypadá docela dobře, ale jejím hlavním autorem je populární Youtuber Angry Joe, vlastním jménem Joe Vargas. To sice o kvalitě hry nevypovídá absolutně nic, ale díky jeho základně fanoušků nemusíte mít strach o zafinancování.

Jízdní řád na další týden – boj s pěstmi, loděmi i velrybou

Jako každý týden je tu náš pravidelný Jízdní řád, který vás seznámí s hrami, které vyjdou v tomto týdnu. Herní byznys už se začíná probouzet, a tak se objevilo víc titulů na různé platformy a tak byste si mohli najít něco, co učaruje vašemu srdci. Ostatně, posuďte sami. Jízdní řád pro vás připravil a namluvil Honza Vondrášek.

Capcom se snaží zklidnit situaci okolo zpackaného vydání Street Fighter V

Čerstvě vydaná bojovka Street Fighter V se nevyhnula technickým problémům. Vývojáři z Capcomu už některé boty stihli vyřešit, potažmo je prý vyřeší velmi brzy. PC a PS4 verze například trápí konektivita, která souvisí s přetíženými servery - tento problém by se měl vyřešit sám, jakmile se počet připojovaných hráčů stabilizuje.

Nový Street Fighter V můžete hrát napříč platformami

Street Fighter V dnes dorazil mezi hráče na PC a na PS4 a při té příležitosti také Capcom vydal novou sadu obrázků i launch trailer. Hru lze pořídit jak v kamenných obchodech, tak i digitálně a její opětovně vyzdvihovanou specialitou je fakt, že propojuje multiplayer na PC a PS4, takže se klidně můžete utkat s hráčem na jiné platformě.

Veškerá DLC do Street Fighter V půjde pořídit i prostým hraním hry

Capcom odhaluje další z postav plánovaného Street Fightera V. Nově představený chlapík nese jméno Necalli a vyznačuje se skutečně animálním a velmi hektickým stylem boje. Všude přitom mává dredy (nebo co to má vlastně na hlavě – při tempu následujícího traileru to nelze bezpečně identifikovat) a nutno podotknout – destrukce kostí ostatních mu jde pěkně od ruky. Nicméně, možná důležitější zpráva se týká dodatečného obsahu, který ve formě DLC půjde koupit jak za reálné peníze, tak jen dostatečným hraním.

Záznam prvního Street Fighter V zápasu ukazuje souboj Ryua s Chun-Li

Ačkoliv je jasné, že vývoj Street Fighter V ještě nepokročil do některé z pokročilých fází (třeba beta), Capcom přesto zveřejnil oficiální přenos prvního zápasu z Capcom Cupu, ve kterém se proti sobě postavili Chun Li a Ryu. Prozatím jde ostatně o jediné bojovníky z pětky které tvůrci ukázali.

Bleskovky

  • 12. 9. 2019 - Japonskou letní olympiádu příští rok doprovodí turnaje v Rocket League a Street Fighter 5.

  • 7. 8. 2018 - Bojovníci Sagat a G dorazili prostřednictvím nového updatu (v2.05) do Street Fighter V: Arcade Edition.

  • 7. 6. 2018 - Capcom s sebou na E3 2018 přiveze demoverze her Mega Man 11, Mega Man X Legacy Collection 1 + 2, Monster Hunter Generations Ultimate a Street Fighter V: Arcade Edition.

  • 29. 1. 2018 - V Monster Hunter World na vás čekají úkoly, po jejíchž splnění můžete procházet světem hry s Ryem a Sakurou ze Street Fighter V.

  • 26. 1. 2018 - V bojovce Street Fighter V na vás od zítřka čekají výzvy, po jejíchž splnění obdržíte kostýmy na motivy hry Monster Hunter World.

  • 10. 10. 2017 - Neoficiálně: Capcom uvolnil na vývoj DLC pro hru Street Fighter V dvakrát více financí než na vývoj plné hry Marvel vs. Capcom: Infinite.

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
74/100
Datum recenze:
10. března 2016
Recenze