Stasis

Stasis

Články

Tvůrci povedené adventury Stasis brzy vydají Afrikou inspirované sci-fi Beautiful Desolation

Bratři vývojáři ze studia The Brotherhood Games dali světu hororovou point-and-click adventuru Stasis, která sice nepřitáhla moc pozornosti (i vlivem úpadku žánru klasických adventur), ale ti, kdo se ji odvážili prozkoumat, odcházeli s úsměvem na tváři. Po jejich druhé adventuře Cayne, která vyšla zdarma, je na řadě třetí sci-fi adventura Beautiful Desolation, která čerpá inspiraci z afrického prostředí.

Stasis rozpoutá adventurní sci-fi horor na konci srpna

Poslední den v srpnu se pokusí létem rozlícené hráče svojí mrazivou atmosférou zchladit Stasis, izometrická adventura zasazená do hororového sci-fi prostředí. Tvůrci slibují hutné vyprávění, podpořené retrospektivní hratelností klasické point and click adventury, ve které půjde o klasické řešení hádanek a kombinování předmětů. Nové video navíc láká na efektní atmosféru strachu a tísně, jaká má potenciál potěšit nejednoho fandu hororového zážitku.

Hororová Stasis zve do útrob industriální vesmírné lodi

Sci-fi horor Stasis je vlastně takový černý kůň svého žánru. Jeho odlišnost začíná už tím, že nabízí izometrický pohled na celé dění, který u děsících her, nota bene adventur, není zrovna obvyklý. Informace o Stasis se navíc objevují tak jednou za půl roku, pokaždé však v dechberoucí kvalitě. Nejnovější trailer nevyjímaje. 

Video z hororu Stasis nahání husí kůži divnými zvuky

Izometrický horor? Velmi příjemná odbočka od dnešní vlny survival hororů z pohledu hrdiny. Vyžaduje úplně jinou práci s designem hry a také je náročnější na stylizaci. I proto si sci-fi horor Stasis, který prošel Kickstarterem, zaslouží pozornost, což potvrzuje i nové video.

Hororová adventura Stasis jde na Kickstarter s hratelnou ukázkou

Před rokem a půl se Petr rozněžnil nad krásně vypadající izometrickou adventurou Stasis, za níž stála jednomužná armáda Chrise Bischoffa. Ale ano, je to už rok a půl a Stasis nikde. Divte se ale, když Bischoff na hře může pracovat jen ve svém osobním volnu, když zrovna nemusí vydělávat na živobytí.

Bacha na Stasis, možná se na nás řítí sci-fi překvapení!

Je pravda, že adventury společně s hopsačkami vždycky byly a pořád jsou jedním z nejoblíbenějších žánrů tvůrců freeware a indie her. Člověk má holt přirozenou potřebu vyprávět příběhy (v hospodě, ve škole, v MHD, ve hrách) a herní mechanismy adventur jsou navíc natolik zažité (ano, dá se říct zkostnatělé), že je takový amatérský tvůrce nemusí moc řešit. Může se tak soustředit na to, co je u adventur důležité – postavy, příběh, dialogy, prostředí a atmosféra. A soudě dle zveřejněných záběrů ze hry, obrázků a prvních informací, tak Chris Bischoff, zatím jediný tvůrce adventury Stasis, má tohle všechno zmáknuté perfektně.

Bleskovky

  • 6. 6. 2016 - Studio The Brotherhood připravují Cayne - prequel ke sci-fi hororu Stasis, který vyjde zcela zdarma.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
79/100
Datum recenze:
3. října 2015
Recenze