Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords

Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords

Články

KOTOR 2 míří na mobily, stihne to ještě do Vánoc

Legendární RPG si budete moci nově vychutnat i na cestách

Nejlepší Star Wars hry podle redakce Games.cz

Tak nám včera vyšly nové filmové Hvězdné války. My v redakci jsme se na Vzestup Skywalkera kolektivně vydali až dnes a dojmy vám případně sdělíme v některém z novoročních podcastů či na sociálních sítích, ale ještě předtím nás napadlo rekapitulovat naše nejoblíbenější počítačové hry z předaleké galaxie. Někdo rád závodí, jiný seká mečem, další přemýšlí nad strategickou mapou. Ke komu se přikláníte vy?

Chris Avellone popsal, jak měl vypadat zrušený KOTOR 3

Bioware na začátku roku vypustilo do světa zprávu, že na Star Wars: Knights of the Old Republic 3 začalo a zase přestalo pracovat více než jednou. Své plány se značkou ale měl taky Obsidian, který stál za druhým dílem. O zvažovaných podobách se teď rozpovídal Chris Avellone, hlavní designér dvojky a zároveň jeden z šesti autorů příběhu pro nadcházející Star Wars Jedi: Fallen Order.

Herní pořad Games TV oslavuje restaurovanou verzi Star Wars: Knights of the Old Republic II

V našem pořadu Games TV se nostalgickému ohlížení obvykle vyhýbáme, ale tentokrát nastala skvělá příležitost, abychom udělali výjimku. Velký update pro RPG Star Wars: Knights of the Old Republic II si totiž přímo říká, abyste téhle kdysi kontroverzní hře dali druhou šanci.

Velký update přidává do Knights of the Old Republic II podporu Steam Workshop, widescreenu a další příjemnosti

Na začátku února jsme zapomněli oslavit, alespoň symbolicky, desáté narozeniny Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Důvodů k oslavám je spousta. Třeba, že jde o jednu z nejlepších RPG her vůbec. Co na tom, že v době vydání byla hra rozhašená technicky i obsahově, když nedostatky původní hry v mezičase smazali tvůrci modifikace The Sith Lords Restored Content, která vyšla v roce 2012, kdy se zároveň KotOR II konečně objevil na Steamu. Kdo hru s modifikací hrál, ví své a spíše souhlasně pokyvuje. Kdo ale krásy původní hry i modifikace doposud ignoroval, má nyní ideální šanci svůj přešlap odčinit. V souvislosti s vydáním Mac a Linux verzemi hry totiž tvůrci vydali update, který nabízí hned několik příjemných novinek a vylepšení.

Bleskovky

  • 29. 5. 2015 - Na obzoru je "něco úžasného" od Obsidian Entertainment (Star Wars: KOTOR II).

  • 18. 5. 2015 - ESRB ohodnotilo mobilní verzi Star Wars Knight of The Old Republic II.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
86/100
Datum recenze:
16. února 2005
Recenze