Star Trek Online

Star Trek Online

Články

Odvážně tam, kam se Star Trek Online dosud nevydal – na konzole

Star Trek Online patří mezi důkazy, že nemusíte být první v MMO závodech, stačí, když máte dost velkou a nadšenou komunitu. Hra už má za sebou šest let existence, a po menší krizi v roce 2012 a následném přechodu na free-to-play, se jí daří - vyšlo už jedenáct sezón, tedy velkých updatů. A letos na podzim zamíří Star Trek Online i na konzole PS4 a Xbox One.

Herní svět vzdává hold zesnulému Leonardu Nimoyovi alias Spockovi

Většina z vás asi zaznamenala, že v pátek zemřel ve věku 83 let herec Leonard Nimoy, který byl známý především jako představitel Spocka ze Star Treku. Hádám, že jste se o jeho smrti dozvěděli ať už jste fandové Star Treku či ne, což jen dokazuje, jak byl Nimoy známý a populární i mimo seriál a filmy. To, jak moc znamenal pro publikum napříč žánry nyní dokazují i vzpomínkové akce, které se konají či teprve chystají napříč herním průmyslem a jednotlivými tituly a virtuálními světy.

Po stopách bývalých vývojářů z Blizzardu - kam odešli a co vytvořili

Co mají společného hry Wildstar, State of Decay, Guild Wars, God of War, Firefall, Hellgate: London a Torchlight? Na první pohled nic. Jde o hry odlišných žánrů a od různých vývojářů i vydavatelů, každá vyšla v jiném roce a byla jinak úspěšná či neúspěšná. Přesto je spojuje jedna důležitá věc. Stojí za nimi tvůrci, co prošli Blizzardem. Za 23 let fungování Blizzard opustily desítky vývojářů. Někteří následovali příklad spoluzakladatele Allena Adhama a šli úplně mimo herní průmysl (Adham odešel v roce 2004 do hedgeových fondů), ale jiní u řemesla zůstali. Založili vlastní studia a pokusili se prorazit na vlastní pěst. U příležitosti nedávného oznámení odchodu Roba Parda se tedy vydáme po stopách význačných "uprchlíků" z Blizzardu a jejich projektů.

Star Trek Online vstoupí do deváté sezony s novým nepřítelem

Star Trek Online je upozaděné, leč stále se hrdinně držící MMORPG, které před dvěma lety přešlo na free to play systém a rozhodně si tím pomohlo. Že na jeho updaty občas zapomínáme i my nyní zkusím vynahradit upozorněním na spuštění deváté sezóny, která nese název A New Accord, a vyjde 22. dubna.

Cryptic Studios: „Systém hodnocení je k MMO nefér“

Tak trochu Ameriku objevil Dan Stahl z Cryptic Studios, tvůrců Star Trek Online. Ve svém...

Star Trek Online dnes přechází na free-to-play

Už dříve ohlášený přestup MMORPG Star Trek Online na free-to-play systém se dnes stává...

Bleskovky

  • 22. 4. 11:39 - Vydavatelství Perfect World Entertainment mění název na Gearbox Publishing

  • 21. 12. 2021 - Embracer Group kupuje vydavatelství Perfect World Entertainment a nakladatelství Dark Horse

  • 2. 7. 2020 - Star Trek Online přestane zanedbávat Klingony

  • 27. 5. 2016 - Konzolová verze Star Trek Online nabídne upravené uživatelské rozhraní. Fanoušci se brzy rovněž dočkají rozšíření Agents of Yesterday, které hráče zavede do 23. století.