Stacking
Věková dostupnost

Stacking

Články

O některé značky THQ by mohli mít zájem i v Double Fine

Double Fine Productions není zrovna studio, které byste si spojovali s úspěchem, velkými penězi a nakupováním jiných značek a studií pod sebe. Právě naopak. Nebýt Kickstarteru, tak by se studio zřejmě nevyhnulo propouštění, jak Schafer už několikrát naznačil. Poslední hry pro Xbox navíc dělali za tak málo peněz a v tak krátké době, že to není dlouhodobě udržitelné. Jednoduše je to studio, které žilo od jedné zakázky k druhé a nemohlo si moc vyskakovat. Navíc se ty zakázky v poslední době ještě změnšovaly. Jenže teď se zdá, že by mohl mít Tim Schafer zájem o nějaké značky rozpadajícího se THQ.

Indie hry za rok 2011, které nesmíte minout

Kdo v minulém roce sledoval nezávislou herní tvorbu, tomu musela nezávislá pětice v Best of 2011: Nejlepší indie (nezávislá) hra připadat jako pokus o vtip. Pochopitelně, že jsme vybírali z toho nejlepšího – zavděčit se tím všem je však nemožné. A tak jsem si řekl: „Zkusme to… zkusme se zavděčit všem, ať už jsou to nadšenci do nezávislých her nebo jen náhodní kolemjdoucí. Zrekapitulujme si celý rok 2011 a v článku vypíchněme všechny důležité indie tituly, které by naši čtenáři buď už měli znát, nebo by si je měli nově zahrát!" „Skvělej nápad, Marku,“ povídá Petr, „napíšeš to?“

Best of 2011: Nejlepší adventura

Mnoho hráčů vidí už několik let adventury jako okrajový žánr, který se zacyklil ve svém vývoji a nedokáže přinést hráčům žádné výrazně nové zážitky. Rok 2011 ale tento postoj snad již definitivně vyvrátil. Adventur sice vychází stále poměrně málo a ve srovnání s jinými žánry jde tak trochu o herní underground, ovšem v tomto podhoubí se začalo dařit kreativitě a skvělým scénářům. Klasické AAA tituly už sice v tomto žánru zřejmě příliš často vznikat nebudou, ale fanouškům by to nemělo vadit - adventury žijí a pět nejlepších roku 2011 podle redakce Games.cz vám představí patron této kategorie, Martin Bach.

Stacking, hra Tima Schafera s matrjoškami, přijde na PC

Hra, které se po Evropě neřeklo jinak než matrjošky podle proslulých ruských panenek, nakonec...

Stacking, matrjošky od autorů Brutal Legend

Tim Schafer a jeho tým Double Fine prosluli především originální, byť prodejně nikterak zářivou akcí Brutal Legend a od té doby se věnují spíš stažitelným hrám. Po nepříliš výrazném Costume Questu nyní dokončují akční adventuru Stacking, v níž hrají prim tradiční ruské malované panenky matrjošky z konce 19. století. Koncept hry z pera Lee Pettyho (výtvarného šéfa vývoje Brutal Legend) silně pracuje právě s charakteristickou podobou matrjošek, díky které lze jednu panenku schovávat do druhé a tak je de facto vrstvit na sebe. Odsud také název hry - vrstvení neboli stacking.