zavřít

Stacking, matrjošky od autorů Brutal Legend

PlayStation 3 Xbox 360

- Preview autor: levis Komentáře: 0

Tim Schafer a jeho tým Double Fine prosluli především originální, byť prodejně nikterak zářivou akcí Brutal Legend a od té doby se věnují spíš stažitelným hrám. Po nepříliš výrazném Costume Questu nyní dokončují akční adventuru Stacking, v níž hrají prim tradiční ruské malované panenky matrjošky z konce 19. století. Koncept hry z pera Lee Pettyho (výtvarného šéfa vývoje Brutal Legend) silně pracuje právě s charakteristickou podobou matrjošek, díky které lze jednu panenku schovávat do druhé a tak je de facto vrstvit na sebe. Odsud také název hry - vrstvení neboli stacking.

Čeká vás tedy obsáhlá akční adventura s více než dvěma hodinami vyprávěného příběhu a hlavním hrdinou Charliem, malou panenkou, jejíž šťastný domov se rozbil s nástupem zlého barona. Ten poslal celou Charlieho rodinu do dolů a továren a jediného hrdinu práce ušetřil, protože je na to příliš malinký. Netušil ovšem ještě, že právě velikost a rafinovanost je Charlieho největší předností. Jak že se tedy tahle industriální, ruskou náladu prodchnutá, místy ale zároveň viktoriánská adventura - navíc se stylovým klavírním soundtrackem Chopina, Mendelssona a Čajkovského - bude hrát?

Charlieho první kroky povedou k železniční stanici, kde se seznámí s vandrákem Levim. Právě stanice pak bude sloužit jako hub, odkud se vypravíte na záchranu jednotlivých členů své rodiny do nejrůznějších končin a během svého putování zavítáte třeba i na zámořský parník, který bude muset Charlie na chvilku ovládat nebo pak v roli kapitána potlačit vzpouru námořníků. Klíčovým herním prvkem bude nicméně vždy fakt, že Charlie jako nejmenší matrjoška dovede skočit do kterékoliv panenky o jednu velikost větší, čímž tak postupně sám roste. S každou další panenkou Charlie získává extra schopnosti a dovednosti.

Jeden příklad za všechny: Charlie potřebuje vyjet na druhý konec země, kde pracuje jeden z jeho příbuzných, jenže zaměstnanci drah stávkují a ti tři, bez nichž se vlak nerozjede, odešli nadávat na poměry do jakési hospody poblíž tratě. Protože dovnitř jít nelze, je třeba vymyslet jinou cestu, a že je tu možností několik: Charlie může využít již dříve nabytou podoby sličné panenky, aby jednoho z výhybkářů vylákal ven, flirtoval s ním a pak mu ukradl podobu. V roli jiné panenky můžete zase otevřít ventilační šachtu od hospody a vyhnat tak všechny ven, v podobě hrozivého opilého Rusa je možné do stejné šachty pouštět větry atd. Jakmile se vám podaří "skočit" do matrjošek tří železničářů, vlak už si sami snadno zapnete. A pokud byste za jízdy nevěděli, vždy přijde vhod, že během hraní si lze všechny doposud posbírané matrjošky prohlédnout v menu a ujistit se o tom, co všechno svedou.

Stacking vyjde na jaře 2011 na Xbox Live Arcade a PlayStation Network.

Tagy: akční puzzle adventura logická

Zdroje: GameSpot

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.