Squad

Squad

Články

Vietcong je i dnes unikátní hra - ohlédnutí za dosud nepřekonaným českým projektem

Vietcong vyšel v éře bezprecedentního nadšení a víry v tuzemskou herní sféru. Masivní úspěch originálně pojaté Operace Flashpoint, nadprůměrného Hidden and Dangerous a parádní Mafie hráčům ukázal, že i našinci jsou schopní se za správné konstelace hvězd vyrovnat západním studiím. Další podobnou hrou světové úrovně byla i válečná střílečka Vietcong. A protože od jejího vydání uplynula víc jak dekáda, podívali jsme se, jak obstála v toku času. Navíc jsme se zeptali na několik historek z vývoje Vietcong tehdejšího spolumajitele studia Pterodon Jarka Koláře.

Post Scriptum: The Bloody Seventh přemění střílečku Squad na operaci Market Garden

Pokud vás zaujala realistická střílečka z pohledu první osoby Squad, z jejíhož předběžného přístupu jsme vám už dvakrát nabízeli naše dojmy, ale nelíbí se vám zasazení do moderní války, je tu řešení. Tenhle projekt, který v prapůvodních začátcích sám vzešel z modifikace k Battlefieldu 2, se dočká vlastního fanouškovského rozšíření v podobě modu. Ten se jmenuje Post Scriptum: The Bloody Seventh a přesouvá hru do prostředí druhé světové války.

Squad - dojmy z hraní realistické vojenské akce

Squad je online střílečka křížená s vojenským simulátorem, která už delší dobu zápolí o přízeň hráčů prostřednictvím early access verze. V únoru už o ní psal Jan Körmendy. Jednou z nejčastějších otázek v souvislosti se Squad je však její srovnání s jinou relativně novou akcí s názvem Insurgency. Oba projekty ostatně pramení z fanouškovských modifikací - jsou tak evidentně etalonem toho, po čem hráči touží. Při bližším náhledu ovšem nabízí Squad diametrálně odlišný zážitek, který není pro všechny příznivce Insurgency.

Squad - dojmy z hraní týmové střílečky od tvůrců BF2 modu Project Reality

Poslední dva týdny jsem trávil svůj volný čas v Afghánistánu a musím říct, že je to tu docela drsné. Kulky létají ze všech stran, na větší vzdálenosti nemáte šanci poznat, jestli se k vám řítí váš parťák nebo nějaký šílenec, a do toho vám hraje typická lokální hudba. Squad opravdu působí docela realisticky, ale ne tak moc, že by vás to od hraní odradilo.

Taktická akce Squad od tvůrců Project Reality vychází v early access na Steamu

Autoři realistického modu Project Reality pro Battlefield 2 vydají 15. prosince svou týmovou akci Squad na Steam v early access sekci. Náplní jejich debutu je pochopitelně multiplayerová akce zaměřená na týmovou spolupráci a velkou míru realismu. Právě kvůli důrazu na týmovou spolupráci a realisticky pojaté akci bude Squad klást na hráče větší nároky než ostatní tituly podobného ražení. Tvůrci však zároveň slibují, že hra nebude zase tak drsná, aby se v ní ztratil i úplný nováček.