Shovel Knight

Shovel Knight

Články

Vyšla kompletní edice retro plošinovek Shovel Knight

Shovel Knight: Treasure Trove je kompletní edicí hned pěti vynikajících retro plošinovek, o poslední dva kousky se sbírka od Yacht Club Games rozrostla teprve včera. Ten s podtitulem King of Cards přináší nového hlavního hrdinu a karetní hříčku, přídavek Showdown je zase bojovka pro čtyři hráče.

Dvě závěrečné epizody Shovel Knighta vyjdou ještě letos

Projekt tak ambiciózní, že se rozpadl na pět samostatných kousků. Tři z nich jsou obsažené v jednom balíčku nazvaném Shovel Knight: Treasure Trove, zbylé dva dorazí krátce před Vánoci jako update, ale budou prodávané i samostatně. Čeká vás King of Cards a Showdown.

V nové hře Dig ze světa Shovel Knighta použijete slavnou lopatu ke kopání tunelů

Shovel Knight byl pro začínající studio Yacht Club Games obrovským úspěchem. Za jeho vznikem stojí pozoruhodný příběh, o kterém se dočtete vše potřebné v námi dostatečně vychvalované knize Krev, pot a pixely (vážně, pokud stále odoláváte, tak už přestaňte). Tvůrci docílili svého, poctili staré hry, vytvořili vlastního maskota a udělali z něj značku, která dnes čítá několik titulů včetně deskovky.

Seznamte se se zákulisím vývoje Metal Gear Solid, Baldur’s Gate II a World of Warcraft

V redakci jsme si velmi oblíbili knihu Blood, Sweat, and Pixels od Jasona Schreiera z Kotaku. Odkrývá totiž roušku tajemství, která zahaluje vývoj úspěšných her, rozšiřuje čtenářovo povědomí o náročném procesu a vysvětluje, proč se v našich oblíbených hrách vyskytují některé věci, které nám vadí. Podobných knih je samozřejmě víc a nejnovější Humble Bundle jich nabízí dvě desítky.

Rozšíření Shovel Knight: Plague of Shadows vychází 17. září

Plošinovka Shovel Knight byla nečekaným hitem a posbírala více než 70 ocenění za hru roku. Tou největší odměnou však pro autory bezesporu bylo vstřícné přijetí komunitou a velmi slušná prodejní čísla. To se autoři chystají brzy odměnit vydáním bezplatného DLC, které původní hru rozšíří nejen o obrovské množství herního obsahu, ale především o možnost hrát pro jednou také za hrdinu záporného. Dnes se však také konečně dozvídáme, kdy tomu tak bude – již 17. září.

Microsoft plánuje zavést cross-buy mezi Xbox One a Windows 10

Jestli může v něčem mít Xbox One nad PlayStation 4 suverénně navrch, je to propojení s dalšími zařízeními. PS4 se snaží propojit hraní s kapesní Vitou, o mnoho dále však dosáhnout nemůže. Zato u konkurence jsou takové možnosti podstatně širší a Microsoft plánuje Xbox One propojit s Windows 10. Důkazem toho je i následující zpráva, dle které Microsoft slibuje zavést cross-buy funkci u některých aplikací, jež budou dostupné jak na Xbox One, tak i na Windows 10 - jedna investice by tak přiřadila hru ke konkrétnímu účtu a uživatelé by ji následně mohli využívat jak na svých Xboxech, tak i na PC a potažmo i na telefonech či tabletech.

Bleskovky

  • 20. 2. 2020 - Yacht Club Games, tvůrci série Shovel Knight, příští týden ve středu představí svou novou hru.

  • 5. 3. 2015 - V Xbox One verzi hry Shovel Knight se objeví žabáci z Battletoads. (+ teaser)

  • 31. 7. 2014 - 270. číslo EDGE nejlépe ohodnotilo Divinity: Original Sin a Shovel Knight (8/10), nejhůře dopadlo Supernauts (3/10).

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
85/100
Datum recenze:
17. července 2014
Recenze