Dvě závěrečné epizody Shovel Knighta vyjdou ještě letos
zdroj: tisková zpráva

Dvě závěrečné epizody Shovel Knighta vyjdou ještě letos

13. 11. 2019 11:16 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Projekt tak ambiciózní, že se rozpadl na pět samostatných kousků. Tři z nich jsou obsažené v jednom balíčku nazvaném Shovel Knight: Treasure Trove, zbylé dva dorazí krátce před Vánoci jako update, ale budou prodávané i samostatně. Čeká vás King of Cards a Showdown.

Shovel Knight: King of Cards

Poslední klasické rytířské dobrodružství v rámci Shovel Knighta z vás udělá King Knighta, kterého nezajímá nějaká lopata, ale vystačí si se svými obřími nárameníky, kterými srazí zemi kohokoliv, kdo se mu odváží postavit do cesty. A kdyby to náhodou nestačilo, vrtulový výskok se postará o zbytek.

King of Cards není žádný drobek. Probojujete se skrz čtyři nové světy s víc než 30 úrovněmi s cílem sesadit tři krále, kteří vládnou zdejšímu kraji. A jak už název napovídá, objeví se kartičky, s jejichž pomocí se zde řeší některé souboje. Shovel Knight: King of Cards vyjde 10. prosince.

zdroj: Archiv

Shovel Knight Showdown

Shovel Knight Showdown je docela jiná hra. Jde totiž převážně o multiplayerovou rubanici, která může jedině překvapit. Čtyři hráči se porvou mezi sebou v rolích známých tváří, mezi kterými nechybí klasický Shovel Knight, Shield Knight, Black Knight, The Enchantress a další postavy, kterých je celkem 16.

Pro každou z nich je připravený i příběhový mód, ve kterém daný hrdina čelí vybraným nepřátelům, bossům, dá si nějakou tu minihru a snad se dostane na konec své cesty. Nechybí duely hráčů a kooperace proti AI. Shovel Knight Showdown vyjde rovněž 10. prosince.

zdroj: Archiv

To ostatní

V ten samý den vyjde i fyzická verze kolekce Shovel Knight: Treasure Trove, ale nikoliv na PlayStationu 4, kde došlo ke komplikacím ve výrobě, a tedy i odkladu na začátek příštího roku. A pokud vás náhodou zajímají figurky Amiibo, tak i ty dorazí na trh 10. prosince.

A do čeho se studio Yacht Club Games pustí teď, když má dokončeného Shovel Knighta? Už pilně pracují na hře Shovel Knight Dig, ve které se vrátí ke slovu modrý rytíř s lopatou a konečně ji použije k tomu, k čemu je skutečně určena – ke kopání. Ale vydání je ještě daleko.

Nejnovější články