Shadwen

Shadwen

Články

Fight Club #277 HD: Tři avokáda pro Alžbětu

Vlastně je jednoduché dopředu odhadnout, o čem se bavíme v podcastu, když je hostem Alžběta Trojanová. Kdo hádal, že o Zaklínači, má samozřejmě pravdu. Bětka měla možnost hrát datadisk O víně a krvi, o kterém vám v tomto Fight Clubu řekla všechno, co jí NDA dovolilo. A vlastně i tom, co jí NDA nepovolilo... Bětka se však s Pavlem, Adamem a Petrem bavila i o několika dalších tématech.

Vychází stealth akce Shadwen, ve které zabíjíte dýkou i důmyslnými pastmi

Ačkoliv se Shadwen od Frozenbyte zpočátku tvářila jako variace na tradiční plíživou akci, ukazuje se, že zmiňovaná fyzika v ní hraje mnohem větší roli, než se původně zdálo. Hra vychází dnes a v novém traileru ukazuje, že sice po vizuální stránce nabídne spoustu nerealisticky se odrážejících krabic a sudů, ale z hlediska tvorby pastí poskytne hodně svobody. Shadwen totiž nedisponuje jen ostrým nožem, ale umí s lanem vzájemně propojovat objekty, které následně reagují na tah, postrčení apod.

Stealth akce Shadwen od tvůrců Trine vyjde příští měsíc

Naposledy jsme o stealth akci Shadwen psal v únoru, kdy autoři vydali netradiční demo – čím lidí si jej zahraje a čím úspěšnější budou, tím levnější bude i výsledná hra. Cena té se nakonec ustálila na necelých 15 dolarech za PC verzi, kam spadla z původních 35 dolarů. Shadwen vyjde i na PS4, ale té se snížení ceny netýká, byť hra asi nebude stát 35 dolarů. Zjistíme to ale brzy, protože vyjde už v květnu.

Čím víc budete hrát demo Shadwen od tvůrců Trine, tím levnější hra bude

Tvůrci série Trine ze studia Frozenbyte na konci minulého oznámili nekompromisní stealth akci Shadwen. Nyní si můžete sami v rámci hratelné demoverze pro PC vyzkoušet příběh vražedkyně Shadwen, jejíž jedinou nadějí na přežití na misi je zůstat ve stínech a nespatřena. Demo je zajímavé ještě jednou věcí - zlevňuje plnou hru.

Tvůrci Trine pracují na nekompromisní stealth akci Shadwen

Ačkoliv to s vývojáři z Frozenbyte vypadalo po vydání Trine 3 všelijaké a skoro se tvářili, že si dají pořádnou pauzu, zjevně byly chmury zažehnali a pracují dál. Finští vývojáři totiž představili svůj nový titul, jímž je stealth akce Shadwen, která klade větší důraz na slovo „stealth“ a mnohem menší na onu akci. Hlavní hrdinkou je totiž vražedkyně Shadwen, která se má proplížit až ke králi a zavraždit jej. Jelikož ale není nadána bitevními instinkty a schopnostmi Conana, ve chvíli, kdy se na ní vrhne stráž, je s ní amen.
Hodnocení
GAMES.cz
5/10
Hodnocení Metacritic:
53/100
Datum recenze:
26. května 2016
Recenze