Satellite Reign
Věková dostupnost

Satellite Reign

Články

Právě vychází Satellite Reign, duchovní nástupce Syndicate z Kickstarteru

Duchovní nástupce Syndicate s názvem Satellite Reign konečně vychází - myšleno v plné verzi. Hra si prošla klasickým kolečkem Kickstarter - early access a všichni zájemci si ji teď mohou pořídit. Po dvou letech vývoje je tak venku něco, co by mělo potěšit především nostalgiky, ale nezapomíná se ani na mladší hráče.

Kyberpunková realtime strategie Satellite Reign vyjde koncem srpna

Přelom srpna a září bude řádně nadupaný. Kromě velkých titulů se totiž o vaší pozornost budou ucházet i menší, ale rozhodně ne méně zajímavé, hry, jejichž příkladem je třeba Satellite Reign, která vychází 28. srpna. Tenhle pohrobek či spíše nástupce Syndicate Wars z nezávislé sféry slibuje realtimové pojetí jinak taktické strategie, v níž kontrolujete svůj tým agentů v boji proti konkurenčnímu syndikátu.

Satellite Reign se pokusí na Syndicate navázat v srpnu

Taktická realtime strategie Satellite Reign (naše první dojmy si přečtěte zde) během následujícího měsíce opustí vody early access a potěší tak všechny pamětníky stařičkých Syndicate Wars z dílen Bullfrogu. Na ty totiž Satellite Reign navazuje především, o pokračování se však pochopitelně nejedná a jde pouze o duchovního nástupce hry z roku 1996.

Satellite Reign – dojmy z hraní rané verze duchovního nástupce Syndicate

Navzdory vlně nostalgického oživování řady klasických značek v rukách nezávislých vývojářů zůstávala donedávna jedna kultovní značka povážlivě opomenuta. Akční strategie Syndicate z roku 1993 sice patří do zlatého herního fondu, ale až loni v létě se na ni pokusila na Kickstarteru úspěšně navázat hra Satellite Reign od Mika Disketta, jednoho z tvůrců Syndicate Wars. A první hratelná verze hry, která je k dispozici v early access režimu, prozatím ve snaze o moderní Syndicate vykročila správným směrem, i když vyhráno ani zdaleka nemá.

Fanoušci Syndicate se mohou pustit do hraní Satellite Reign

Dalšího dílu Syndicate se jen tak nedočkáte, ale vlastně to nevadí, protože fanoušci série dostali takový malý vánoční dárek - vývojáři ze studia 5 Lives Studios vydali na Steam early access první veřejnou verzi Satellite Reign. Zaplatí za ni 25 eur a následující trailer předvádí, co vlastně aktuální verze nabízí.
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
75/100
Datum recenze:
24. září 2015
Recenze