Rock Band

Rock Band

Články

Jaké jsou nejvýdělečnější hry posledních dvaceti let?

Analytická společnost NPD Group na svém Twitteru zveřejnila americké žebříčky nejvýdělečnějších titulů za uplynulé dvě dekády i jednotlivé roky. Zatímco období 2000-2009 bylo érou hudebních titulů a cvičebních programů pro Wii, od roku 2010 Američané stále častěji sahají po virtuálních zbraních. Na úplné špici najdeme Grand Theft Auto V, polovinu z 20 příček zabírají různé ročníky série Call of Duty.

Nový Rock Band by mohl oživit žánr hudebních her

Minulá generace patřila díky masivně úspěšnému Wii z velké části causal hráčům. Nepřehlédnutelnou casual stopu ale najdete i na Xbox 360 a PlayStation 3, zejména v podobě hudebních her. Rock Band byl společně s Guitar Hero králem konzolí, kdy se hry s plastovými nástroji prodávaly po desítkách milionů kusů, ale jak rychle vyletěly na vrchol, tak stejně rychle spadly dolů. Zdá se však, že se na obzoru rýsuje renesance hudebních her - venku jsou nové konzole a hlavně nejen další informace z důvěryhodných zdrojů, že se opravdu chystá nový Rock Band.

The Beatles Rock Band na drogách

Psychedelické LSD znázorní některé písničky z pozdního období kapely.

Hudební Rock Band se dále představuje

Hudební konzolové hrátky v případě připravovaného a několikrát avizovaného EA počinu Rock Band nabývají konkrétních tvarů, mezi kterými se efektně vyjímá zejména kytarové příslušenství, jež je po vizuální stránce na hony vzdálené plastové hračce ze série Guitar Hero, neboli maximálně se blíží svému předobrazu - kytaře Fender Stratocaster.

Další hudební tóny z Rock Band

Rock Band, velice zajímavá a neméně perspektivní hudební hra, o níž šla nedávno řeč, se skrze info v americkém magu Game Informer zase o něco více odhaluje.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
92/100
Datum recenze:
18. března 2008
Recenze