Risen

Risen

Články

Piranha Bytes: Studio, které nepřekročilo vlastní stín

Snad do konce života mi zůstane v paměti bezpečně usazená moje první zkušenost s německým RPG Gothic. Hra byla tehdy přiložená na dvou CD u Levelu, vypadala na svou dobu dostatečně zajímavě, rozjel jsem ji na archivním domácím notebooku a bylo to RPG, což bylo pro mě v onom věku kolem dvanácti let naprosto zásadní. Co mě ovšem čekalo ve hře, bylo šokující, počínaje ovládáním a konče prvním krysokrtem, neschopností otevřít truhlu a prvním nešťastným pádem znamenajícím jistou smrt. Nevydržel jsem u Gothicu snad ani půl hodiny, jen abych se k němu vrátil po několika měsících a hře propadl na několik dalších let.

THQ Nordic se rozrůstá o německá RPG od studia Piranha Bytes, chystá se asi Elex 2

Už to začíná být ohrané, ale společnost THQ Nordic opět vyrazila na nákupy a vrátila se s dalším středně velkým studiem. Nejnovějším úlovkem je německé Piranha Bytes založené v roce 1997, které o pět let později změnilo vlastníka, kterého má dodnes. THQ Nordic spolu se studiem získává i práva na tři hlavní značky: Gothic, Risen a Elex.

Co čekat od Risen 2?

Včera oznámené akční RPGčko by mělo obsáhnout více ostrovů, brnění, nebo emancipovaných ženských.

Risen - návod 4.část

Chrámy v závěru hry jsou chráněny mocnými magickými bariérami, ale s runou od Ursegora a naším návodem je dokážete překonat, stejně jako ohnivého titána.

Risen - návod 3.část

V třetí kapitole fantasy RPG se uvnitř vulkánu s Mendozou pokusíte dostat do pevnosti, kde je i Ursegorova hrobka a také brána k titánovi.

Risen - návod 2.část

Hlavním úkolem druhé kapitoly je najít pět krystalových disků. Mendoza vám dá tip na Severinovu farmu a budete je hledat i na hřbitově nebo v chrámu.

Bleskovky

  • 13. 9. 11:23 - Dnes odpoledne proběhne další Nintendo Direct. Ukáže se Risen pro Switch?

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
77/100
Hodnocení čtenářů:
100/100
Datum recenze:
7. října 2009
Recenze