République

République

Články

Původně mobilní stealth hra République míří na PlayStation 4

Svého času velice zajímavá a svým způsobem originální mobilní hra République se později dostala ve své Remastered verzi na PC a Mac a teď se podívá i na konzole. Vývojáři ze studia Camouflaj oznámili, že République vyjde ze začátku příštího roku na PlayStation 4. Půjde samozřejmě o kompletní balíček celé hry, která se tehdy na mobily dostávala průběžně formou epizod.

République Remastered - orwellovská stealth hra je unikátem i v PC verzi

Vyšponujte svou fantazii do maximálních otáček a představte si, že zatímco nyní sedíte u počítače, vyvolí si vás jako svého strážného kyberanděla holka v nesnázích. Snaží se totiž utéct z dystopického totalitního státu a vy jste jejím hodným Velkým bratrem, který jí má pomoci. Zhruba takto začínala první epizoda logické stealth hry République pro iOS, na kterou si před rokem a čtvrt posvítil Pavel a s gustem ji vlepil devítku. Doba notně pokročila a první tři vydané epizody République se dočkaly remasterové předělávky v Unity 5, která zamířila i na PC. Jak si ale République, tělem a duší dotyková hra, vede ve světě klávesnic a myší?

République, stealth hit z mobilů, vychází na PC v notně vylepšené verzi

Velice povedená mobilní stealth hra République, která zazářila nejdříve na iOS v roce 2013, aby se následně dostala i na Android, se teď podívá i na PC a Mac. Nebo vlastně už podívala. République Remastered vyšla na počítačích včera a jak už asi tušíte, nejde o jednoduchý port, ale o výrazně přepracovanou verzi. Ta by měla být vizuálně mnohem lepší, než původní titul a byť její mobilní kořeny poznáte už z traileru, nemělo by vás to od hraní vůbec odradit.

Orwellovská stealth adventura République vyjde na konci února pro PC a Mac

Studio Camouflaj plní slib a své mobilní stealth dobrodružství République vydá na konci února i na PC a Mac. Nemělo by ovšem jít o tradiční port - tvůrci totiž PC/Mac verzi République udělali znovu v enginu Unity 5 (mobilní verze běžela na čtyřce) a příběh trampotami stíhané hrdinky Hope se tak dočká na "velkých platformách" důstojné verze. Ukázky z PC/Mac verzí najdete v článku a recenzi první epizody mobilní verze si můžete přečíst zde.

Druhá epizoda skvělé République vychází na App Store, PC verze se objeví ještě letos

République uspěla na Kickstarteru s odřeným nosem, ale vzešla z toho nakonec výborná první epizoda, kterou Pavel ohodnotil devítkou a nakonec dostala i redakční ocenění pro nejlepší mobilní hra za rok 2013. A protože druhá epizoda s názvem Episode 2: Metamorphosis právě vychází App Store, je docela dobře možné, že o mobilní hru roku 2014 bude nakonec République soutěžit znovu.

Best of 2013: Nejlepší mobilní hra

„Musí nám to říci, co to má v kapšičkách,“ pravil by Glum v neexistující moderní adaptaci Hobit aneb roaming na cestě tam a zase zpátky. Bilbo by pohladil chladný kov svého Androida nebo iPhonu a začal by utíkat, protože by se bál, že ta slizká stvůra chce hrát jeho hry. A že se jich roku 2013 urodilo! Ať už se nám to líbí nebo ne, hry pro mobily a tablety začínají stát na pevných nohách technologie a propracované hratelnosti, což je rozdíl oproti minulým rokům, kdy šlo převážně o hříčky, experimenty a nehratelné bláboly.

REMAKE

République Remastered
République Remastered
Adventura
PC, MAC
26. únor 2015