République

République

Články

Orwellovská stealth adventura République vyjde na konci února pro PC a Mac

Studio Camouflaj plní slib a své mobilní stealth dobrodružství République vydá na konci února i na PC a Mac. Nemělo by ovšem jít o tradiční port - tvůrci totiž PC/Mac verzi République udělali znovu v enginu Unity 5 (mobilní verze běžela na čtyřce) a příběh trampotami stíhané hrdinky Hope se tak dočká na "velkých platformách" důstojné verze. Ukázky z PC/Mac verzí najdete v článku a recenzi první epizody mobilní verze si můžete přečíst zde.

Druhá epizoda skvělé République vychází na App Store, PC verze se objeví ještě letos

République uspěla na Kickstarteru s odřeným nosem, ale vzešla z toho nakonec výborná první epizoda, kterou Pavel ohodnotil devítkou a nakonec dostala i redakční ocenění pro nejlepší mobilní hra za rok 2013. A protože druhá epizoda s názvem Episode 2: Metamorphosis právě vychází App Store, je docela dobře možné, že o mobilní hru roku 2014 bude nakonec République soutěžit znovu.

Best of 2013: Nejlepší mobilní hra

„Musí nám to říci, co to má v kapšičkách,“ pravil by Glum v neexistující moderní adaptaci Hobit aneb roaming na cestě tam a zase zpátky. Bilbo by pohladil chladný kov svého Androida nebo iPhonu a začal by utíkat, protože by se bál, že ta slizká stvůra chce hrát jeho hry. A že se jich roku 2013 urodilo! Ať už se nám to líbí nebo ne, hry pro mobily a tablety začínají stát na pevných nohách technologie a propracované hratelnosti, což je rozdíl oproti minulým rokům, kdy šlo převážně o hříčky, experimenty a nehratelné bláboly.

République potvrzuje, že žije novým videem a obrázky

Jedním z nejzajímavějších projektů, které se objevily na Kickstarteru, byla dystopická stealth adventura République od studia Camouflaj, která naplnila svůj ambiciozní cíl půl milionu dolarů za pět minut dvanáct. Což se stalo před půl rokem a od té doby o ní směrem k široké veřejnosti (backery nepočítaje) tvůrci příliš nekomunikovali. Nyní se ale Camouflaj hlásí s prvními obrázky ze hry (najdete v galerii) a s novým videem (po rozkliku v článku), kde tvůrci informují o pokroku ve vývoji.

Tajemná Republique vyjde i pro PC

Další z Kickstarterovských projektů, záhadná Republique, neoblaží jen majitele iOS. Studio Camouflaj formou videa na Kickstarteru oznámilo verze pro PC a MAC. Republique měla být sice původně šitá na míru jen mobilním telefonům a tabletům, ale PC verze nemá být jen pouhá konverze. Republique bude mít na PC výrazně upravené ovládání, trochu jinou hratelnost, příběhové prvky a všechno to bude vystavěno tak, aby to těžilo ze silných stránek PC.

Na iOS se chystá survival stealth adventurní République

Zní to zvláštně, tolik příměsí, že? Nicméně tento ambiciózní plán jménem République byl zrovna spuštěn jako projekt na Kickstarteru a od prvního videa se tváří jako velmi nadějný a atraktivní koncept.

Bleskovky

  • 18. 3. 2016 - Video: Prvních dvacet minut v PS4 verzi hry République.

  • 19. 2. 2016 - République dorazí do Evropy 25. března.

  • 22. 1. 2016 - PS4 verze République vyjde 22. března.

  • 20. 8. 2015 - Adventura Republique vyjde začátkem příštího roku na PS4.

REMAKE

République Remastered
République Remastered
Adventura
PC, MAC
26. únor 2015
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
8. ledna 2014
Recenze